8 czerwca 2021

22-tysięczny tłum na koncercie na Florydzie. Gubernator stanu: Dajcie ludziom żyć!

(Zdjęcie ilustracyjne. fot. Pixabay)

Podczas gdy na całym świecie politycy stopują wydarzenia publiczne pod pretekstem walki z epidemią koronawirusa, na Florydzie – rządzonej przez katolickiego i konserwatywnego gubernatora – odbył się w niedzielę wielki koncert z okazji festiwalu 2021 Gulf Coast Jam.

Gubernator Ron DeSantis zaskoczył uczestników festiwalu, bez zapowiedzi pojawiając się na przedwczorajszym koncercie i bez maski przemawiając do entuzjastycznego tłumu.

To jest coś, co Demokraci powinni zobaczyć. Ponieważ pokazuje, jak wielkie kłopoty mają z gubernatorem Florydy Ronem DeSantisem. Wygląda na to, że zrobili wszystko, co mogli, wymyślając różne sposoby atakowania go co tydzień. Ale to tylko zdaje się pomagać w budowaniu go i umacnianiu jego pozycji w partii republikańskiej – pisze komentator na łamach konserwatywnego portalu Red State.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Wolność zamiast „faucizmu”

Szeroko komentowane w lokalnych mediach i w mediach społecznościowych wystąpienie gubernatora znalazło odzwierciedlenie również na jego Twitterze, gdzie podzielił się najważniejszymi hasłami swojej spontanicznej przemowy. DeSantis podkreślił, że wydarzenie na taką skalę w dobie epidemii koronawirusa mogło dojść do skutku, „tylko dlatego, że Floryda wybrała wolność zamiast faucizmu”, wbijając tym samym szpilę naczelnemu „autorytetowi” reżimu sanitarnego w USA, dr. Anthony’emu Fauciemu.

Polityk skierował swoje przesłanie do wszystkich stanów Ameryki i do innych państw. – Otwórzcie swoje miasta. Otwórzcie swoje szkoły. Dajcie ludziom żyć, nie zmuszajcie ich do noszenia masek – powiedział. Następnie zwrócił się do uczestników koncertu: Wiecie, że Floryda będzie zawsze otwarta. Cieszymy się, że jesteście tutaj. Niech Bóg błogosławi wszystkich i niech Bóg błogosławi Stany Zjednoczone Ameryki.

 

Stara normalność na Florydzie

„Tłum po prostu oszalał” – relacjonuje Panama City News Herald, opisując entuzjastyczną reakcję mieszkańców Florydy po wkroczeniu gubernatora na scenę. – Wczoraj wieczorem, kiedy to wszystko zostało powiedziane i wydarzyło się, było to emocjonalne uwolnienie. To był sukces, publiczność to pokochała, artyści to pokochali i wszyscy byli szczęśliwi. To było bardzo, bardzo satysfakcjonujące – powiedziała producentka festiwalu Rendy Lovelady.

Na koniec krótkiego przemówienia DeSantis zachęcił ludzi do ponownego tłumnego stawienia się na kolejnych punktach festiwalu. Gubernator Florydy zasłynął w ostatnim czasie z szeregu działań przeciwko reżimowi wprowadzanemu pod pretekstem epidemii, podpisując prawa zabraniające paszportów szczepionkowych, lockdownów i zmuszania ludzi do noszenia masek.

 

Źródło: newsherald.com / redstate.com

FO

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(7)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez