21 września 2021

Aborcyjna ofensywa w Meksyku trwa. Trybunał Sprawiedliwości przeciwko klauzuli sumienia

(Fot. PCh24.pl)

Najwyższy Trybunał Sprawiedliwości w Meksyku zaprzeczył sam sobie, najpierw stwierdzając, że prawo do poszanowania sumienia w zawodach medycznych wynika z konstytucji, a obecnie zatwierdzając „prawo” do „przerywania ciąży” i uznając karanie za zabójstwo nienarodzonego dziecka za niekonstytucyjne. 

Dotychczas aborcja do 12. tygodnia ciąży była legalna wyłącznie w Dystrykcie Federalnym Meksyku. Po niedawnym zwycięstwie aborcjonistów zabijanie nienarodzonych zostało zdepenalizowane również w stanach Oaxaca, Hidalgo i Veracruz.

Za ofensywą stanową „nadąża” właśnie kierowany przez „postępowego” prezesa Arturo Zaldívara Najwyższy Trybunał Sprawiedliwości. Jego przełożony ogłosił, że „sąd najwyższy nadaje pełną wykonalność prawu do przerywania ciąży” – uznając tym samym orzecznictwo stanowe za precedensowe.

Wesprzyj nas już teraz!

W podobny sposób aborcja została zalegalizowana w Stanach Zjednoczonych Ameryki, gdzie wskutek precedensowej sprawy Roe przeciwko Wade od lat 70. zginęło ponad 60 milionów nienarodzonych dzieci.

Sąd Najwyższy uderzył także w prawo do sprzeciwu sumienia zawarte w artykule 10 bis ustawy zdrowotnej. Mówił on o możliwości odmówienia udziału w procedurach medycznych przez pracowników powołujących się na motywacje moralne. Wymiar „sprawiedliwości” anulował ten punkt meksykańskiego prawa, ponieważ był on wykorzystywany do unikania udziału w dokonywaniu zabójstw na nienarodzonych dzieciach.

Źródło: KAI

FO

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(1)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez