29 kwietnia 2021

Abp Sławoj Leszek Głódź zrealizował wyrok Stolicy Apostolskiej

(fot. youtube)

Abp Sławoj Leszek Głódź wpłacił pieniądze na Fundację św. Józefa. To oznacza, że wyrok Stolicy Apostolskiej wobec byłego metropolity gdańskiego został w pełni zrealizowany – informuje portal Stacja7.pl.

– Informuję, że w sprawie arcybiskupa Leszka Sławoja Głódzia decyzja Stolicy Apostolskiej upubliczniona dnia 29 marca br. dotycząca wpłaty na rzecz Fundacji św. Józefa została zrealizowana – przekazał portalowi Stacja7 ks. Piotr Studnicki, kierownik biura delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży i pełnomocnik Fundacji św. Józefa.

Fundacja przeznaczy otrzymane środki na cele wskazane w komunikacie Nuncjatury Apostolskiej. Zgodnie z obowiązującym prawem, fundacja nie może ujawnić kwoty darowizny – dodał ks. Studnicki.

W wyniku zakończonego dochodzenia Nuncjatura Apostolska w Polsce poinformowała w komunikacie z 29 marca, że abp Głódź dostał nakaz zamieszkania poza archidiecezją gdańską, nie może uczestniczyć w jakichkolwiek publicznych celebracjach religijnych lub spotkaniach świeckich na terenie tejże archidiecezji, a ponadto otrzymał nakaz wpłaty z osobistych funduszy odpowiedniej sumy na rzecz Fundacji Świętego Józefa, z przeznaczeniem na działalność prewencyjną i pomoc ofiarom nadużyć seksualnych ze strony duchownych.

Źródło: KAI

Pach

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(7)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie