22 września 2020

Abp Wojda wyraził zgodę na zbieranie przy kościołach podpisów pod projektem „Stop LGBT”

(Agencja Wschód / Forum)

Abp Tadeusz Wojda, metropolita białostocki, oficjalnie zezwolił na zbieranie podpisów poparcia pod obywatelskim projektem ustawy „Stop LGBT”. Już w ostatnią niedzielę takie podpisy były zbierane przed kościołami archidiecezji.

 

Podczas obrad 386. Zebrania Plenarnego KEP, Przedstawiciele Fundacji Życie i Rodzina, Kaja Godek oraz Krzysztof Kasprzak, przedstawili Księżom Biskupom projekt zmian w Ustawie – Prawo o Zgromadzeniach. Jest to obywatelska inicjatywa ustawodawcza „Stop LGBT”, a jej celem jest wprowadzenie zakazu tzw. parad równości.

 

Oficjalną informację na temat decyzji metropolity białostockiego PCh24.pl otrzymało od rzecznika archidiecezji białostockiej.

 

„Fundacja Życie i Rodzina już rozpoczęła zbieranie podpisów w całej Polsce. Do prowadzenia tej akcji na terenie kościelnym potrzebne jest pozwolenie biskupa diecezjalnego. W związku z tym informuję, że Ksiądz Arcybiskupa Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki wyraził zgodę na zbieranie podpisów przez Fundację Życie i Rodzina na terenie parafii Archidiecezji Białostockiej”, czytamy w przesłanej nam z Kurii informacji, pod którą podpisał ks. dr Andrzej Dębski, Dyrektor Biura Prasowego Rzecznik Archidiecezji Białostockiej.

 

To nie pierwszy raz kiedy ks. abp Tadeusz Wojda sprzeciwił się szerzeniu ideologii LGBT. Po raz pierwszy oficjalnie przedstawił swoje stanowisko wobec propagandy homoseksualnej w liście do wiernych odczytanym we wszystkich kościołach archidiecezji białostockiej, przed tzw. pierwszym białostockim marszem równości (lipiec 2019).

 

„Na 20 lipca 2019 zaplanowany jest w Białymstoku marsz środowisk związanych z LGBT (lesbijek, gejów, biseksualistów i transwestytów). Jest to inicjatywa obca naszej podlaskiej ziemi i społeczności, która jest mocno zakorzeniona w Bogu, zatroskana o dobro własnego społeczeństwa, a zwłaszcza dzieci”, napisał w ówczesnym liście JE ks. abp. Tadeusz Wojda. Jednocześnie hierarcha apelował do wiernych, aby osoby LGBT traktowano „z szacunkiem i chrześcijańską miłością”.

 

AB

 

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie