13 października 2021

Arcybiskup Broglio: zmuszanie do zaszczepienia się jest moralnie odrażające

(Fot. Twitter)

Żołnierze nie powinni być zmuszani do przyjmowania zastrzyków przeciwko Covid-19 – podkreśla duszpasterz amerykańskiej armii, arcybiskup Timothy Broglio.

 

Od sierpnia resort obrony Stanów Zjednoczonych wymaga od wojskowych, by przyjęli preparaty określane jako szczepionki przeciwko Covid-19. Pozostający w służbie czynnej dostali na to termin do połowy grudnia, zaś rezerwiści i członkowie Gwardii Narodowej – o miesiąc dłużej.

Wesprzyj nas już teraz!

We wtorek głos w tej sprawie zabrał duchowy opiekun US Army. Arcybiskup Broglio podkreślił, że pomimo iż Watykan uznał przyjęcie zastrzyków za moralnie dopuszczalne, to każdy zmuszany do tego może mieć poczucie pogwałcenia sumienia, ze względu na użycie tkanek dzieci poczętych w produkcji bądź testowaniu preparatów.

W związku z tym nikt nie powinien być zmuszony, by otrzymać szczepionkę przeciwko COVID-19 – uznał hierarcha.

„Jak oświadczył arcybiskup Broglio, choć Kościół zachęca do szczepień, to zmuszanie do tego wiernych byłoby niezgodne z prawem federalnym i moralnie odrażające” – czytamy na portalu Polsat News.

Według informacji gazety „Washington Post”, liczba żołnierzy nie w pełni zaszczepionych sięga kilkuset tysięcy.

 

Źródło: Polsat News

RoM

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(20)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy

Udostępnij przez