9 czerwca 2019

Arcybiskup Jędraszewski: Czy tolerancja polega na szyderstwach z wiary?

(Fot. J. Adamik / Archidiecezja Krakowska )

Do głosu po raz kolejny dochodzi lewacki pomysł swoistej inżynierii społecznej, który odrzuca Boży zamysł odnośnie człowieka i jego życiowego powołania – ostrzegał w niedzielę metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski na nowotarskim rynku, gdzie odprawił uroczystą Mszę świętą z okazji 40. rocznicy wizyty w tym mieście św. Jana Pawła II.

W homilii arcybiskup nawiązywał do wygłoszonego w Nowy Targu papieskiego przemówienia, które  dotyczyło między innymi spraw rodziny i małżeństwa: „To życiodajne zjednoczenie osób uczynił Stwórca pierwszym sakramentem, a Odkupiciel potwierdził ów odwieczny sakrament miłości i życia i nadał mu nową godność, wyciskając na nim pieczęć swojej świętości. Prawo człowieka do życia związane jest z ustanowienia Stwórcy oraz z mocy Chrystusowego Krzyża z sakramentalnym i nierozerwalnym małżeństwem” – mówił wówczas Jan Paweł II. Przypomniał że rodzina jest podstawową komórką życia społecznego, a małżeństwo związane jest z przekazywaniem Bożego daru życia i otaczaniem go największą miłością i najbardziej przejmująca troską. Arcybiskup zwrócił uwagę na aktualność tego przesłania i wagę papieskiej myśli.

 

Zamach na życie małżeńskie i rodzinne sięga dziś jeszcze bardziej głęboko – mówił w niedzielę metropolita krakowski. – Usiłuje się bowiem podważyć samą instytucję małżeństwa jako wspólnoty kobiety i mężczyzny. Co więcej, podważanie to pragnie się zaczynać już od edukacji, a właściwie: deprawacji, dzieci i młodzieży poprzez wprowadzanie do szkół przez niektóre polskie samorządy tzw. Karty LGBT. Stoi za tym, jak wiadomo, ideologia gender, według której sprawa płci człowieka nie jest związana przede wszystkim z jego strukturą biologiczną, ale ma głównie charakter kulturowy i zależy od jego osobistej decyzji – ostrzegał.

 

Metropolita dodał, że do głosu po raz kolejny dochodzi lewacki pomysł swoistej inżynierii społecznej, który odrzuca Boży zamysł odnośnie człowieka i jego życiowego powołania. Zaznaczył, że kolejnym zamachem na wolność małżeństwa i rodziny jest instrukcja WHO, dotycząca edukacji seksualnej dzieci, która odbiera im naturalną wolność i niewinność, a także organizowane przez zwolenników LGBT tzw. parady równości, które zaprzeczają pięknu człowieczeństwa kobiety i mężczyzny i są okazją do szyderstwa z prawd wiary.

 

Pytam zatem wszystkich odpowiedzialnych za nasze życie społeczne i narodowe: gdzie w tych paradach jest jeszcze miejsce na tolerancję, którą ich organizatorzy mają nieustannie na ustach i której domagają się dla siebie? Czy tolerancja polega na tym, aby bezkarnie móc wyszydzać ludzi wierzących i publicznie sobie z nich kpić i ich poniżać? – wołał arcybiskup  Jędraszewski.

 

W świetle powyższych wydarzeń metropolita przypomniał o inicjatywach podejmowanych od dłuższego czasu przez starostę tatrzańskiego, burmistrza miasta Zakopane oraz wójtów okolicznych gmin, mających na celu ochronę rodziny i małżeństwa, a także dzieci i młodzieży przed różnego rodzaju przejawami deprawacji. Jednym z przejawem odpowiedzialnego zatroskania tatrzańskich samorządowców było zorganizowanie kilka dni temu konferencji „Rodzina w społeczeństwie i państwie”.

 

Kończąc homilię, arcybiskup podkreślił, że wszystkie sprawy małżeństwa i rodziny trzeba nieustannie polecać Panu Bogu za przyczyną Matki Najświętszej, która na Podhalu gazduje w trzech niezwykłych sanktuariach: w Ludźmierzu, na Rusinowej Polanie i na Krzeptówkach. Prosił również, aby nigdy nie odcinać się od swoich chrześcijańskich korzeni, za to być dumnymi z Polski.

 

 

Źródło: diecezja.pl

RoM

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie