26 października 2020

Arcybiskup Polak: Proszę o wzajemny szacunek i nieprzekraczanie granic

(Fot. Łukasz Solski / Forum )

Prymas Polski w obliczu narastającej agresji przeciwników powszechnego prawa do życia apeluje do uczestników sporu o wzajemny szacunek i poszanowanie dla świątyń.

 

 

Jak dobrze wiemy, przeżywamy trudny czas. Czas rozszerzającej się pandemii. Czas, w którym wielu choruje, wielu cierpi. Czas, w którym śmierć dotyka naszych rodzin, naszych wspólnot. Przeżywamy ten trudny czas pełen lęku, obaw o nas samych, o naszych bliskich – powiedział ksiądz prymas w nagraniu opublikowanym przez Archidiecezję Gnieźnieńską.

 

Ale te ostatnie dni przyniosły nam także liczne protesty społeczne. Są one wyrażane niekiedy w sposób bardzo gwałtowny, zdecydowany, ostry, raniący także innych. Bardzo proszę o wzajemny szacunek, o to, abyśmy nie przekraczali granic – zaapelował arcybiskup Polak.

 

Proszę o szacunek dla siebie nawzajem, o szacunek dla miejsc świętych: dla naszych świątyń, dla kościołów. Bardzo proszę, aby one były miejscami pojednania i jedności. Nie powodujmy podziałów. Nie rozrywajmy, nie przyczyniajmy się do tego, aby te podziały były jeszcze głębsze. Niech wszystkim nam zależy na jedności i pokoju. Bądźmy za siebie nawzajem odpowiedzialni – zakończył ksiądz prymas.

 

 

Źródło: Twitter / Archidiecezja Gnieźnieńska

RoM

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie