8 października 2021

Białoruski patrol strzelał w kierunku polskich żołnierzy. Straż Graniczna: prowokacji jest coraz więcej

(Źródło: Twitter/Straz_Graniczna)

Patrol służb białoruskich oddał w czwartek strzały w kierunku żołnierzy Wojska Polskiego, którzy ze Strażą Graniczną patrolują granicę – poinformowała podczas zorganizowanej w tej sprawie w piątek konferencji prasowej rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.

Jak podała Michalska nikomu nic się nie stało. Wiele wskazuje na to, że białoruskie służby najprawdopodobniej strzelały w kierunku polskich żołnierzy ślepą amunicją.

Rzecznik Straży Granicznej nie wyklucza jednak, że strzały mogły być „celowo chybione”. – Tych prowokacji jest coraz więcej – zaznaczyła.

Wesprzyj nas już teraz!

Od wiosny gwałtownie wzrosła liczba prób nielegalnego przekroczenia granicy Białorusi z Litwą, Łotwą i Polską przez migrantów z krajów Bliskiego Wschodu, Afryki i innych regionów. UE i państwa członkowskie uważają, że to efekt celowych działań Białorusi w odpowiedzi na sankcje.

Polska Straż Graniczna notuje coraz więcej osób, które próbują nielegalnie przedostać się do Polski z Białorusi.

Od sierpnia odnotowano kilkanaście tysięcy takich prób. Zatrzymywane są też osoby podejrzane o pomocnictwo w nielegalnym przekraczaniu granicy – tylko w tym miesiącu to 57 osób. Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią obowiązuje stan wyjątkowy.

 

Źródło: TVP Info, GazetaPrawna.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(16)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy

Udostępnij przez