29 maja 2019

Bluźniercy zniszczyli krzyż w kościele w Płońsku. Czy uda się powstrzymać kolejne ataki?

(źródło: pixabay.com)

Bluźniercy i wrogowie Kościoła nie odpuszczają. Tym razem zaatakowali w kościele tymczasowym w Płońsku, gdzie dokonali profanacji krzyża.

 

Z informacji podanych przez Radio Płońsk wynika, że nieznani sprawcy zaatakowali we wtorek 28 maja. Ich celem był krzyż znajdujący się w kościele tymczasowym parafii pod wezwaniem św. Ojca Pio. Krucyfiks został przez nich zerwany ze ściany i roztrzaskany o podłogę. W efekcie figura Pana Jezusa wiszącego na krzyżu została całkowicie zniszczona i nie da się jej w jakikolwiek sposób odtworzyć.

 

O wydarzeniu poinformował Radio Płońsk ks. Tomasz Markowicz, proboszcz miejscowej parafii pw. św. Ojca Pio. – Ktoś wtargnął do kruchty, zerwał krzyż i roztrzaskał krucyfiks o podłogę – powiedział ks. Tomasz Markowicz. – To przykre i bolesne –  dodał duchowny.

 

 

 

To kolejna tego typu profanacja, do jakiej doszło w Polsce w ostatnim miesiącu. 3 maja nieznani sprawcy zaatakowali w Kwidzyniu, gdzie w tamtejszym kościele zdeptali i połamali krzyż, a do kropielnicy wlali najprawdopodobniej alkohol.

 

Źródło: tvp.info

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie