6 czerwca 2021

Brawo! Nastolatek z polsko-francuskiej rodziny wygrał z wydawcą podręcznika. Poszło o antypolskie kłamstwo historyczne

(Muzeum Powstania Warszawskiego / Facebook)

Zagraniczne media, naukowcy, a niekiedy nawet wydawcy podręczników utrwalają w społeczeństwach nieprawdziwy obraz postawy naszych przodków wobec wydarzeń z czasów II wojny światowej. Często kłamstwom sprzeciwia się polska dyplomacja i władze państwowe, ale tym razem skuteczną interwencję wykonał nastolatek.

„Jakub Vaugon – dziewiętnastolatek z polsko-francuskiej rodziny mieszkającej w Paryżu. W 2017 roku na lekcji historii we francuskim gimnazjum zaprotestował przeciwko stwierdzeniu zawartemu w podręczniku, mówiącemu o tym, że Polacy w obozie zagłady w Treblince pomagali Niemcom w ludobójstwie Żydów i więźniów innych narodowości” – informuje na Facebooku Muzeum Powstania Warszawskiego.

<iframe src=”https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=314&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2F1944pl%2Fvideos%2F127157962817007%2F&show_text=true&width=560&t=0″ width=”560″ height=”429″ style=”border:none;overflow:hidden” scrolling=”no” frameborder=”0″ allowfullscreen=”true” allow=”autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share” allowFullScreen=”true”></iframe>

„Mimo braku przychylności ze strony szkoły Jakub, przy wsparciu rodziców, wywalczył sprostowanie i przeprosiny od wydawcy publikacji, w której znalazły się nieprawdziwe informacje” – czytamy.

„Jakub był jednym z nominowanych w IX edycji Nagrody im. Jana Rodowicza Anody. Jeśli znasz ludzi, którzy tak jak on dokonują niezwykłych rzeczy dla innych, zgłoś ich do X edycji Nagrody” – zachęca placówka.

Źródło: wpolityce.pl / Facebook

MWł

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(20)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy