Dzisiaj

Była „bojowniczka” Państwa Islamskiego szuka powrotu do Wielkiej Brytanii. Ma propozycję dla premiera

Światowe media obiegła historia Shamimy Begum, która sześć lat temu jako 15-latka opuściła kraj, by związać się z tzw. Państwem Islamskim. Wyszła za mąż za dżihadystę i wierzyła, że pozostając przy ISIS będzie dobrą muzułmanką. Teraz przeprasza za „błędy młodości” i deklaruje chęć wsparcia brytyjskiego rządu w walce z terroryzmem.

Nikt nie może mnie nienawidzić bardziej niż sama siebie nienawidzę za to, co zrobiłam i wszystko, co mogę powiedzieć, to przepraszam i po prostu dajcie mi drugą szansę – takimi słowami Shamima Begum zwróciła się do Brytyjczyków i do rządu Borisa Johnsona podczas programu Good Morning Britain na antenie stacji ITV.

Była partnerka bojownika ISIS przebywa w obozie dla uchodźców w Syrii. Jak zapewnia, jej obecność w zbrodniczej organizacji islamskich fundamentalistów nie była podyktowana chęcią „skrzywdzenia kogokolwiek”, lecz raczej wiarą w to, że pokaże w ten sposób Allachowi, iż jest dobrą muzułmanką. Taką wykładnię przyjęła wraz z propagandą Państwa Islamskiego, werbującego członków poprzez media społecznościowe i komunikaty wideo.

Wesprzyj nas już teraz!

21-letnia obecnie kobieta doczekała się trójki dzieci ze swoim muzułmańskim mężem, jednak żadne z nich nie przeżyło. W 2019 roku odebrano jej obywatelstwo brytyjskie, a w lutym bieżącego roku Sąd Najwyższy wydał decyzję o zabronieniu jej powrotu do kraju, gdzie chciała odwołać się od wcześniejszego wyroku.

Ona sama twierdzi, że jej „jedyną zbrodnią” był to, że była „na tyle głupia, by dołączyć do ISIS”. – Popełniłam błąd w bardzo młodym wieku. Wiem, że Brytyjczykom jest bardzo trudno spróbować mi wybaczyć, ponieważ żyli w strachu przed ISIS i stracili bliskich z powodu ISIS, ale ja również żyłam w strachu przed ISIS i również straciłam bliskich z powodu ISIS, więc mogę rozumieć, co czuli. Wiem, że bardzo trudno jest im mi wybaczyć, ale z głębi serca mówię, że jest mi bardzo przykro, jeśli kogokolwiek uraziłam, przychodząc tutaj i jeśli kogokolwiek uraziłam tym, co powiedziałam – tłumaczyła.

Teraz, występując już ubrana po europejsku i „z głębi serca przepraszając Brytyjczyków”, Shamima zwraca uwagę, że rząd Wielkiej Brytanii nie radzi sobie z zagrożeniami terrorystycznymi i dlatego i skierowała do premiera osobliwą propozycję. – Najwyraźniej nie radzicie sobie się z ekstremizmem i terroryzmem w swoim kraju, a ja chcę pomóc w tym, opowiadając wam moje własne doświadczenia, co mówią i jak przekonują ludzi do przyjazdu do miejsc takich jak Syria, i bardzo mogłabym wam w tym pomóc, ponieważ wyraźnie nie wiecie, co robicie w walce z terroryzmem i chcę pomóc – powiedziała.

Źródło: rmf24.pl

FO

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(9)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez