5 maja 2021

Cenzura pro-liferów i konserwatystów trwa w najlepsze. LifeSiteNews znika z Facebooka

LifeSiteNews, jeden z najbardziej popularnych na świecie portali pro life, opisujący rzeczywistość z konserwatywnego oraz katolickiego punktu widzenia znika z Facebooka. Swoją decyzję społecznościowy gigant tłumaczy nieprzestrzeganiem wymagań platformy dotyczących zdrowia publicznego. W lutym br. LifeSiteNews na dobre zniknął też z YouTube’a.

Facebook permanentnie zablokował zarządzany przez portal profil oraz usunął ze swoich zasobów publikowane na nim treści. „Twoja strona została zablokowana ze względu na naruszenie Standardów Społeczności Facebooka lub dezinformację medyczną, mogącą powodować uszczerbek na zdrowiu” – napisał w komunikacie administrator platformy.

Na skrzynkę pocztową portalu Facebook dostarczył też lakoniczną wiadomość, oskarżając LifeSite o publikowanie „fałszywych informacji o COVID-19, które mogą przyczynić się do szkód fizycznych”. Facebook powiedział również, że odrzuca z platformy profile, które publikują „informacje zniechęcające do szczepień”. Na poparcie swoich słów zacytował artykuł opublikowany 10 kwietnia 2021 r. zatytułowany „Szczepionki COVID mogą być dla niektórych śmiertelne”…co jest oczywiste i zgodne z prawdą.

Wesprzyj nas już teraz!

„Podobnie jak w przypadku usunięcia LifeSite z YouTube, nie jest to niespodzianką” – zauważyła Rebekah Roberts, dyrektor marketingu LifeSiteNews. „Od miesięcy wiedzieliśmy, że ten dzień nadchodzi”.

„Facebook ucisza każdy głos, który jest sprzeczny z ich przekonaniami i planami” – kontynuuje Roberts. „Nasza strona LifeSiteNews na Facebooku została usunięta tylko dlatego, że udostępniliśmy raporty lekarzy, pielęgniarek, ekspertów badaczy, a nawet byłego wiceprezesa firmy Pfizer wypowiadającego się przeciwko zastrzykom przeciw COVID. Zostaliśmy również otagowani z powodu licznych artykułów, które udostępniliśmy, pokazujących związek między zastrzykami przeciw COVID a tak naprawdę wszystkimi szczepionkami bazującymi na liniami komórkowymi pozyskanymi od dzieci zabitych wskutek aborcji”.

„To wszystko sprowadza się do kolejnego przypadku wyciszania przez firmę Big Tech wolności słowa na swojej platformie” – dodała.

LifeSite News wciąż dostępny jest na takich platformach jak Gab, Telegram, MeWe, Rumble czy Brighteon.

Źródło: lifesitenews.com
PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(6)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez