21 lipca 2021

„Dajecie nam siłę do dalszych działań”. Jan Pospieszalski dziękuje za akcję „Dajcie rozmawiać” oraz Tydzień Życia i Wolności

Chciałbym podziękować Stowarzyszeniu Polonia Christiana za zainicjowanie fantastycznej akcji „Dajcie rozmawiać”. Ponad 31 tys. ludzi podpisało się pod petycją do zarządu TVP, do prezesa Kurskiego, aby przywrócić nasz program na antenę. Jakie będą tego efekty, zobaczymy we wrześniu – powiedział w specjalnym oświadczeniu Jan Pospieszalski, gospodarz zawieszonego przez władze TVP programu Warto Rozmawiać.

Jan Pospieszalski przypominał, że 12 kwietnia TVP wyemitowała ostatni odcinek programu „Warto Rozmawiać”. – Od 3 miesięcy pozostajemy poza anteną. Przez te 3 miesiące otrzymaliśmy wiele dowodów wsparcia i waszego zaangażowania w debatę publiczną, w jakość wymiany argumentów i w sprawę wolności słowa. Chciałem dzisiaj bardzo gorąco pozdrowić wszystkich tych, którzy w ciągu tego czasu, gdy nie ma nas na antenie, okazali nam wsparcie – oznajmił.

Petycję w obronie programie „Warto rozmawiać” wciąż można podpisywać! Dołącz do akcji!

Wesprzyj nas już teraz!

Gospodarz programu zawieszonego przez TVP zwrócił się do wszystkich, którzy podpisali apel o przywrócenie „Warto Rozmawiać”. – Stowarzyszenie Polonia Christiana wygenerowało tę ogromną falę życzliwości i wsparcia. Ta niezwykle aktywna społeczność, która uruchomiła się po to, żeby wykazać właśnie solidarność z nami, jest dla nas najcenniejszą rzeczą, która wydarzyła się w ciągu tych 3 miesięcy, kiedy nie ma nas na antenie. Bardzo dziękujemy za to zarówno inicjatorom akcji „Dajcie rozmawiać”, jak i tym wszystkim, którzy złożyli podpisy – podkreślił.

Wesprzyj promocję akcji „Dajcie rozmawiać”! Kliknij tutaj!

Pospieszalski przyznał, że nie wie jakie będą dalsze losy programu. Zaznaczył jednak, że ogromne wsparcie, w postaci ponad 31 tysięcy podpisów pod apelem do władz TVP daje jemu i całej ekipie programu „Warto rozmawiać” siłę do nowych działań. – Być może jednak pewna refleksja po stronie decydentów spowoduje, że we wrześniu, kto wie, może pojawimy się znów na antenie telewizji publicznej. To będzie wasza sprawa, wasza robota i wasza zasługa i za to właśnie bardzo gorąco chciałem podziękować – mówił.

Petycję w obronie programie „Warto rozmawiać” wciąż można podpisywać! Dołącz do akcji!

Laureat nagrody im. Księdza Piotra Skargi podziękował również za pierwszą w Polsce debatę na temat pandemii i jej skutków, jaką był Tydzień Życia i Wolności. – 13 czerwca została odczytana przez Witka Gadowskiego deklaracja „13 czerwca”. Stowarzyszenie Polonia Christiana i Witek Gadowski razem z tysiącami ludzi przyszli tutaj z krakowskiego rynku i protestowali przeciwko ograniczeniom, przeciwko restrykcjom i żądali wolności, co było zwieńczeniem Tygodnia Życia i Wolności organizowanego przez Stowarzyszenie Polonia Christiana. Za tę inicjatywę bardzo gorąco dziękuję – podsumował Jan Pospieszalski.

Uczestniczyłeś w Tygodniu Życia i Wolności? Wesprzyj tę inicjatywę!

 

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(3)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie