8 września 2021

Diecezja radomska ma delegata do spraw wiernych tradycji łacińskiej

(Msza święta, zdj. ilustracyjne)

Ks. Dawid Karaś został delegatem ds. wiernych tradycji łacińskiej w diecezji radomskiej. Duszpasterza mianował biskup radomski Marek Solarczyk. Msze trydenckie będą celebrowane w Radomiu i Starachowicach.

Ks. Dawid Karaś zwrócił uwagę, że punktem wyjścia jest to, co zostało zapisane w motu proprio papieża Franciszka. Tam Ojciec Święty napisał do biskupów, by mianowali kapłana, jako swojego delegata, który będzie odpowiedzialny za celebrację i opiekę duszpasterską nad grupami wiernych w tradycji.

Ojciec Święty zaznacza, aby wyznaczony do tego kapłan miał na uwadze nie tylko godne sprawowanie liturgii, ale także opiekę duszpasterską nad wiernymi. Ojciec Święty wskazuje dwa główne zadania nad delegatem – troskę o dawną liturgię i jej poprawność, ale także o wiernych i ich potrzebny duchowe, czyli na przykład spowiadanie, udzielanie chrztu, błogosławienie małżeństw, ale także prowadzenie grup formacyjnych i modlitewnych – powiedział ks. Karaś, który był gościem Radia Plus Radom.

Wesprzyj nas już teraz!

Msze Święte w tradycyjnej formie rytu rzymskiego będą sprawowane w kościele parafialnym Matki Bożej Częstochowskiej w Starachowicach oraz w jednym z kościołów w Radomiu – dokładne miejsce zostanie jeszcze wyznaczone. – Planujemy sprawować liturgie w niedziele i uroczystości, ale nie jest wykluczone, że okazjonalnie będzie sprawowana częściej – dodaje ks. Karaś.

Sakramenty w tej formie będą mogli sprawować także ks. Grzegorz Roszczyk i ks. Tomasz Rokita.

 

KAI

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(23)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy

Udostępnij przez