21 października 2021

Donald Trump idzie na wojnę z Big Techem. Zapowiada uruchomienie własnego portalu społecznościowego

(Shealah Craighead, Public domain, via Wikimedia Commons)

Rusza nowy projekt mediów społecznościowych Donadla Trumpa, nazwany TRUTH Social. Prócz portalu społecznościowego były prezydent USA chce uruchomić platformę streamingową. Oba dzieła mają być rywalem dla Big Techu oraz mediów liberalnych, kneblujących debatę społeczną.

Wedle zapowiedzi Donaldta Trumpa, w listopadzie zobaczymy wersję próbną projektu. Końcowa wersja portalu ma być dostępna w pierwszych miesiącach roku 2022. Co ciekawe, aplikację już można zamówić w przedsprzedaży w Apple Store.

Platformy Trumpa, to już wspomniana platforma społecznościowa TRUTH, platforma streamingowa TMTG+, oferująca rozrywkę, informacje, podcasty, które nie mają szans zaistnienia na lewicujących platformach.

Portal to dzieło spółki Digital World Acquisition Group. W jej zarządzie znajduje się spec od przejęć spółek Patrick Orlando, przedstawiciele funduszu inwestycyjnego Garelick Capital, chilijskiej grupy kapitałowej Bethia oraz Yunhong International (spółka jest zarejestrowana na Kajmanach i ma siedzibę w chińskim Wuhan). Sama DWAC, podobnie jak wchodząca w jej zarząd YT, jest spółką typu „blank check” (to spółka bez majątku, w którą inwestuje się „w ciemno”, wiedząc tylko, że pieniądze zostaną użyte do nabycia innej spółki, ale nie wiedząc co to będzie za spółka). Nowe dziecko Trumpa wyceniane jest na 1,7 mld USD i ma finalnie trafić na giełdę.

Źródło: polsatnews.pl

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(4)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez