22 września 2021

Dr Sutkowski zapowiada szczepienie przeciw COVID-19 dzieci powyżej 5. roku życia: rekomendacja na początku listopada

(źródło: screen TVN24)

Pewnie na początku listopada będzie taka rekomendacja, aby szczepić przeciwko COVID-19 dzieci powyżej piątego roku życia – powiedział w środę na antenie RMF FM dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych.

Szczepionki, platformy do tych szczepionek to prawie 30 lat. To jest jak z samochodem, który budujemy od stu iluś lat i gdzieś włożyliśmy dobrą część, to się nazywa mRNA na przykład. Są zresztą inne szczepionki dla dzieci. Ta jest polecana, bo tutaj są badania i będą badania i pewnie na początku listopada będzie taka rekomendacja dla dzieci powyżej piątego roku życia – powiedział lekarz w rozmowie z Robertem Mazurkiem.

Dr Sutkowski powiedział, że wbrew częstym opiniom dzieci również mogą ciężko przechodzić COVID-19 albo mają po tej chorobie powikłania. Wskazał, że szczególnie w USA widać, że rośnie liczba chorych dzieci. – Oczywiście dzieci żyją po przechorowaniu koronawriusa, ale jedno na tysiąc umiera – stwierdził.

Wesprzyj nas już teraz!

Kwestia szczepienia dzieci przeciw COVID-19 była tematem jednej z konferencji organizowanych przez Instytut Ordo Medius. Niezależni naukowcy skupieni w tej organizacji podkreślili, że szczepienia dzieci, o czym nie można zapominać, są uregulowane w prawie. To zaś jest jednoznaczne co do oceny obecnej sytuacji związanej z Covid-19. – Polskie prawo zabrania przeprowadzania eksperymentów medycznych na dzieciach – przypomniał dr Mariusz Błochowiak.

Jak zauważył, szczepionki przeciw Covid-19 zostały dopuszczone w trybie warunkowym. – Ten tryb warunkowy został zastosowany dlatego, że mamy rzekomo do czynienia z pandemią i że rzekomo nie ma żadnych leków. Czyli gdyby nie ogłosić pandemii, to te preparaty nie mogłyby być dopuszczone, dlatego że procedura dopuszczania trwa wiele lat (…). Jeśli nie posiadamy pełnych danych o szczepionce dlatego, że od wprowadzenia preparatu nie upłynęło te 3, 5, 10 lat, to mamy do czynienia z eksperymentem, gdyż pełna rygorystyczna procedura nie została zakończona. Dlatego nie rozumiem, jaki jest problem w tym, żeby zaakceptować, że jesteśmy w trakcie eksperymentu. Tak wygląda to ze strony nauki – podsumował dr Błochowiak.

Eksperci wskazywali również na problem tłumienia rzetelnej debaty dotyczącej nie tylko szczepień, ale i sposobów walki z wirusem. Specjalista chorób zakaźnych, dr Zbigniew Martyka, wskazał na problem podważania i banowania przez polski rząd zagranicznych badań, wykazujących jego dotychczasowe poważne błędy w strategii przeciwdziałania wirusowi SARS-CoV-2. – Spotykamy się z zarzutami ze strony tak zwanych ekspertów rządowych, ze strony Ministerstwa Zdrowia, że ludzie, którzy negują oficjalną narrację, jaką jesteśmy karmieni, to są ludzie, którzy nie opierają się na badaniach naukowych, którzy wyssali z palca jakieś teorie spiskowe. Tymczasem druga strona zupełnie ignoruje badania naukowe – mówił.

 

źródło: RMF FM, rmf24.pl, Ordo Medicus

TK

 

Dzieci a szczepienia przeciw Covid-19. Ordo Medicus przypomina: primum non nocere!

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(32)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy

Udostępnij przez