28 kwietnia 2021

Dyktat gender w Alabamie nie przejdzie. Stan wprowadził zakaz rywalizacji „płci biologicznych” w sporcie

(źródło: pixabay.com)

Zgodnie z rozwiązaniami przyjętymi w Alabamie, transpłciowi chłopcy nie będą mogli należeć do drużyn dziewczęcych i rywalizować z nimi w konkurencjach sportowych. To kolejny stan USA, który postanowił przerwać szaleństwo gender i ratować zdrową, sportową rywalizację młodych.

Gubernator Alabamy, Key Ivey podpisała przegłosowaną przez stanową legislaturę ustawę nr 391. Stanowi ona, że przedstawiciele „płci biologicznych” nie mogą rywalizować między sobą w sportach szkolnych.

W praktyce przepis ma zatrzymać pomysły chłopców, którzy identyfikując się jako kobiety zapisywali się do dziewczęcych drużyn sportowych i korzystali ze swej fizycznej przewagi konkurując z dziewczętami w ich dyscyplinach.

Nowa ustawa wskazuje, że ze względu na fizyczne różnice między biologicznymi mężczyznami i biologicznymi kobietami, „posiadanie oddzielnych drużyn sportowych w oparciu o biologiczną płeć sportowców zmniejsza ryzyko kontuzji biologicznych zawodniczek i sprzyja równości płci”. Przepis dopuszcza rywalizację mieszaną – w dyscyplinach, które to przewidują.

Źródło: lifesitenews.com, dorzeczy.pl

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(4)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie