6 sierpnia 2019

Ekspert Ordo Iuris: mamy prawo mówić, że działania homoseksualne są grzechem

(PCh24 TV)

Środowiska LGBT+ domagają się coraz większych praw w naszym kraju. Za tym idzie także roszczenie sobie prawa do cenzurowania opinii publicznej i zamykania ust katolikom. Jednak jako osoby wierzące mamy pełne prawo mówić, że działania homoseksualne są grzechem – ocenił dr Błażej Kmieciak, koordynator Centrum Bioetyki Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

 

Jak przypomniał ekspert Ordo Iuris, nauczanie Chrystusa pokazuje nam z perspektywy moralnej, że to człowiek jest najwyższym dobrym. – Nie ma w wypowiedziach polskich duchownych wypowiedzi, twierdzeń, które by podważały godność osoby ludzkiej. To właśnie chrześcijaństwo, nauczanie Chrystusa pokazuje nam z perspektywy moralnej, że to człowiek jest najwyższym dobrem. Natomiast my, jako osoby wierzące, mamy pełne prawo mówić wprost, że pewne działania seksualne są grzechem. Tak jak grzechem jest zdrada małżeńska (…), tak samo my jako osoby wierzące mamy prawo powiedzieć, że działania homoseksualne są grzechem, dlatego że stanowią pewien element nieuporządkowania natury człowieka – podkreślił w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

 

Bioetyk przypomniał, że na obecny spór należy patrzeć z perspektywy naszego Mistrza. Chrystus zaś zwracając się do jawnogrzesznicy rzekł: „nikt cię nie potępił i ja cię nie potępiam”, ale dodał: „idź i nie grzesz więcej”. – Bardzo jasno pokazał to, co było niemoralne, co było złe w jej postępowaniu. To nie było na zasadzie, że ja cię nie będę oceniał, nie będę analizował twojego postępowania – zaznaczył.

 

Dr Kmieciak zauważył też, że ideologia LGBT domaga się coraz większych praw również w naszym kraju. I przypomniał, że zwrot LGBT nie do końca jest trafny. – Sami członkowie podobnych ruchów i ideologii dodają do nich kolejne literki, bo sami do końca nie wiedzą, czego oczekują. Ale m.in. ten element jest charakterystyczną cechą tej ideologii, bo żeby była ideologia, musi być jakiś przekaz dotyczący jakichś informacji, uznawanych przez daną grupę np. celów i tutaj to mamy – zauważył.

 

Tak pojawił się postulat dotyczący adopcji dzieci przez pary jednopłciowe czy ataki na niewinność dzieci. Do tego prowadzony jest atak na ważne dla katolików symbole. – To jest ideologia, która podejmuje działania coraz bardziej agresywne, coraz bardziej bezpośrednie i myślę, że w swojej wymowie coraz bardziej realizujące taką znaną od lat technikę salami, gdzie najpierw szokujemy, najpierw sprawdzamy i testujemy, na ile możemy wprowadzić dane, nowe zjawisko do opinii publicznej i następnie powoli je wprowadzamy. Dokładnie tak było z homoseksualizmem, który został wykreślony z Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób i Zaburzeń Psychicznych. W 2021 roku zniknie z tej klasyfikacji pojęcie transseksualizmu, który do tej pory w klasyfikacji ICD-10 istnieje – powiedział dr Kmieciak.

 

Źródło: radiomaryja.pl

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie