23 lipca 2021

Eric Clapton przeciwko segregacji sanitarnej. Wirtuoz gitary nie będzie występował na koncertach „tylko dla zaszczepionych”

(fot. wikimedia.org)

Eric Clapton oświadczył, że nie będzie występował na koncertach organizowanych „tylko dla zaszczepionych”. Decyzja w tej sprawie to odpowiedź muzyka na zapowiedź premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona, że jedynie tzw. paszporty covidowe będą upoważniały do wejścia do klubów muzycznych czy sali koncertowych.

Zapowiedź nowego pomysłu sanitarnego, który jest w rzeczywistości kolejną próbą segregacji obywateli Johnson ogłosił w poniedziałek. Premier Wielkie Brytanii poinformował wówczas, że we wrześniu wejdą w życie przepisy na mocy których jedynie „osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19” będą mogły przebywać w „zatłoczonych miejscach” i na „zatłoczonych wydarzeniach”, takich jak koncerty.

Informacja ta oburzyła Erica Claptona – gitarzystę, kompozytora i wokalistę rockowego, który miał poważne problemy zdrowotne po przyjęciu szczepionki przeciw Covid-19 o czym poinformował w mediach społecznościowych.

Wesprzyj nas już teraz!

Clapton wielokrotnie w sposób negatywny wypowiadał się na temat pandemicznych decyzji swojego rządu. Swoje niezadowolenie przedstawił m.in. w „Stand And Deliver”, który nagrał wraz z Van Morrisonem, który również jest krytykiem restrykcji.

 

Źródło: DoRzeczy.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(10)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez