20 kwietnia 2021

Hiszpański biskup wzywa do postu i modlitwy za kościół w Niemczech

(fot. YouTube / Iglesia en Valladolid)

W odpowiedzi na planowaną przez liderów niemieckiego Kościoła akcję błogosławieństwa homozwiązków, biskup José Ignacio Munilla Aguirre wezwał wiernych do modlitwy za kościół w Niemczech, aby „pozostał wierny Magisterium, a nie zatracił się w buncie”.

15 marca Kongregacja Nauki Wiary odpowiedziała na niemieckie „dubia” w sprawie możliwości udzielania błogosławieństw parom homoseksualnym. Według opublikowanego za zgodą Franciszka dokumentu, Kościół „nie posiada mocy” by błogosławić inną formę związku niż małżeństwo jednej kobiety z jednym mężczyzną, a akt udzielenia takiego błogosławieństwa parom homoseksualnym de facto zrównywały je z małżeństwem w rozumieniu katolickim.

Mimo negatywnej odpowiedzi, kościół w Niemczech stąpający po reformatorskiej Drodze Synodalnej zapowiedział – przez część jego liderów – akcję błogosławieństwa „związków wszystkich ludzi kochających się”, która odbędzie się 10 maja.

W odpowiedzi na ten skandal, biskup San Sebastian, José Ignacio Munilla Aguirre napisał na Twitterze: „Zapraszam do przyłączenia się do modlitwy i postu w intencji jedności Kościoła w Niemczech i na całym świecie. Panie, udziel nam Komunii w wierności Magisterium Kościoła!”.

Hiszpański hierarcha w wywiadzie dla ACI Pensa zwrócił uwagę, że jeżeli program reform Kościoła katolickiego w Niemczech się powiedzie, będziemy mieli do czynienia z poważnym rozłamem w łonie Mistycznego Ciała Chrystusa.

Biskup San Sebastián podkreślił potrzebę modlitwy o jedność Kościoła, ponieważ „nie stoimy w obliczu bitwy na poziomie ludzkim, ale mamy do czynienia ze złym duchem, który nienawidzi Kościoła Chrystusowego i chce, aby był podzielony”.

„Jedność Kościoła nie może być podtrzymywana przez jakąś ideologiczną wrażliwość, ani przez konsensus między wrażliwościami rozumianymi po ludzku, ale jest to dar Ducha, który wymaga naszego osobistego i wspólnotowego nawrócenia, które umożliwia przyjęcie całego daru Objawienia” – podkreślił.

Źródło: catholicnewsagency.com

PR

Czytaj także:

Kiedy papież powie „dość”? W Niemczech coraz ostrzejsze antyrzymskie nastroje

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(3)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie