2 maja 2021

Ilu jest w Niemczech muzułmanów? Są najnowsze liczby

(fot. Wikipedia)

Od 5,3 do 5,6 mln muzułmanów żyje obecnie w Niemczech. To o prawie milion więcej niż w roku 2015, kiedy Bundesrepublika otworzyła swoje granice dla mas imigrantów.

Według najnowszego badania przeprowadzonego w roku 2020 teren Republiki Federalnej Niemiec zamieszkuje obecnie od 5,3 do 5,6 mln muzułmanów. 45 proc. z nich ma pochodzenie tureckie, a 27 proc. (1,5 mln) pochodzenie arabskie, przede wszystkim bliskowschodnie, nieco rzadziej północnoafrykańskie. 80 proc. z zamieszkujących Niemcy wyznawców Allaha określa się jako osoby silnie albo raczej wierzące. Wiek nie gra tu roli, wierzący są zarówno młodzi, jak i starzy.

Większość muzułmanów pracuje – zatrudnionych jest 75 proc. wyznawców Allaha w wieku od 16 do 64 lat. Spora część ma słabe wykształcenie: 16 proc. nie ukończyło żadnej szkoły. Większość mówi po niemiecku bardzo dobrze lub wystarczająco komunikatywnie; poważne braki w niemczyźnie dotyczą około 21 procent spośród nich.

Statystyki nie wyglądają zatem źle, ale jest to głównie zasługą dużego odsetka Turków wśród niemieckich muzułmanów. Większość z nich ma też niemieckie obywatelstwo. Podobnie to przede wszystkim oni mówią po niemiecku, kończą szkoły i pracują.

Źródła: Katholisch.de, PCh24.pl

Pach

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(15)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy