24 lutego 2020

Izrael wstrzymuje szkolne wycieczki do naszego kraju! Minister mówi o względach zdrowotnych

(Zdjęcie ilustracyjne. Fotograf: Michal Kosc/Archiwum: Forum)

Izraelski resort zdrowia zalecił odwołanie wszelkich wycieczek zaplanowanych do 4 marca, w ramach których uczniowie z bliskowschodniego kraju mieli odwiedzić nasz kraj. Wszystko przez epidemię koronawirusa – wynika ze słów ministra edukacji Rafiego Pereca. Tego typu wyjazdy stanowią istotny element zdobywania wiedzy na temat historii Holokaustu przez izraelskich uczniów. Z doniesień niektórych polskich mediów wynika jednak, że izraelskie ministerstwo zdrowia wcale takich rekomendacji nie wydało.

 

Zdaniem przewodniczącego Żydowskiego Domu i lidera Unii Partii Prawicowych nie istnieją przesadne środki ostrożności. Cytowany przez portal Kanału 12 Perec dodał także, że decyzja oznacza odpowiedzialność oraz rezygnację z potencjalnego ryzyka – podaje rmf24.pl.

 

Resort kierowany przez Rafiego Pereca poprzez wstrzymanie wycieczek do Polski ma podążać za sugestiami ministerstwa zdrowia. Oprócz decyzji w sprawie wyjazdów do naszego kraju podjęto także działania dotyczące szkół, które miały styczność z pielgrzymami z Korei Południowej – u części z nich zdiagnozowano koronawirusa. W tej sprawie ministerstwo oświaty nakazało około 200 uczniom dwutygodniową kwarantannę w domach.

 

Tymczasem wp.pl podaje, że podjęcia takich kroków w sprawie wyjazdów do Polski resort zdrowia nie zalecał, a decyzja o odwołaniu wycieczek stanowisła dla pracowników miniserstwa zaskoczenie. Onet pisze z kolei, że powód decyzji nie jest jasny.

 

Zdaniem portalu Ynet szkoły zbyt późno otrzymały informację o wstrzymaniu wyjazdów. Rodzice obawiają się czy odzyskają pieniądze wpłacone na wycieczkę swoich pociech. Chodzi w sumie o 3807 dzieci, a koszt wyjazdu jednego to blisko 6 tys. zł. Serwis dodaje przy tym, że w Polsce nie stwierdzono jak na razie żadnego przypadku zarażenia wirusem z Wuhan.

 

 

Źródło: rmf24.pl / wp.pl / onet.pl

MWł

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie