13 października 2021

Jarosław Kaczyński odejdzie z rządu. Chce skupić się na kierowaniu partią

(Fot.: Adam Chelstowski / Forum)

Podczas obrad klubu parlamentarnego PiS Jarosław Kaczyński miał poinformować o swojej decyzji o odejściu z rządu Mateusza Morawieckiego. Polityk – wedle doniesień mediów – chciałby się mocniej skoncentrować na sprawach związanych z kierowaniem swoją partią.

Informacje o decyzji Jarosława Kaczyńskiego przekazała PAP. Wicepremier miał ogłosić, że jego członkostwo w rządzie zostanie zakończone na początku 2022 roku. Polityk chce wówczas skupić się na sprawach partyjnych. Kaczyński, z racji pełnienia funkcji wicepremiera, pojawiać się ma w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości tylko raz na tydzień i jest to niewystarczające.

Jarosław Kaczyński został powołany na stanowisko wicepremiera w rządzie Mateusza Morawieckiego rok temu. Stało się to 6 października 2020 r. Kieruje on Komitetem Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych. Prezes PiS już wcześniej był pytany o rezygnację z tej funkcji wicepremiera. Deklarował, że nie uczyni tego przed ukończeniem projektów z zakresu powszechnego obowiązku obrony. Potem, jak mówił, chciałby zająć się partią.

O sprawę na antenie Polsatu był pytany wicerzecznik PiS Radosław Fogiel, który przyznał, że są rysowane takie scenariusze dla prezesa PiS, ale „to jeszcze nie ten moment”, a Kaczyński odejdzie, gdy uzna, że jego „misja rządowa się skończyła, a jego uwaga jest potrzebna w innym miejscu”.

Źródło: polsatnews.pl

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(2)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez