28 października 2021

Kard. Müller: Watykan powinien interweniować w Niemczech z powodu heretyckich idei Drogi Synodalnej

Kardynał Gerhard Müller zaapelował do papieża, by interweniował w Kościele w Niemczech w związku z tamtejszą „drogą synodalną”. Były prefekt Kongregacji Nauki Wiary stwierdził, że Stolica Apostolska musi napiętnować heretyckie idee głoszone przez uczestników Drogi Synodalnej.

Jak podaje „The Tablet”, hierarcha w szczególności zwrócił uwagę na kwestię tzw. błogosławienia związków tej samej płci. Kardynał Müller przypomniał, że „błogosławieństwo Boże dotyczy małżeństwa mężczyzny i kobiety”.

W wywiadzie dla stacji EWTN w programie Raymonda Arroyo: „The World Over”, duchowny mówił m.in. o skandalu nadużyć seksualnych w Kościele. Twierdził, że nie mamy do czynienia z kryzysem kapłaństwa jako takiego, lecz z nieposłuszeństwem i nieprzestrzeganiem przykazań przez niektórych księży.

Wesprzyj nas już teraz!

Odniósł się także do Światowego Spotkania Ruchów Ludowych i „walki z rasizmem”. Były prefekt Kongregacji Nauki Wiary przestrzegł przed „instrumentalizowaniem miłości [bliźniego] dla korzyści politycznych i w celu niszczenia życia innych”.

Duchowny jeszcze przed spotkaniem spiker Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi z papieżem, do którego doszło 9 października, wyraził nadzieję, że Franciszek bezpośrednio przypomni jej, iż „jako katoliczka nie może w żaden sposób traktować aborcji jako prawa człowieka”.

Stacja EWTN została pośrednio skrytykowana przez Franciszka w czasie jego pielgrzymki na Słowację. Biskup Rzymu żalił się do dziennikarzy, że „istnieje duży katolicki kanał telewizyjny, który bez wahania stale mówi źle o papieżu”.

21 października magazyn „First Things” opublikował artykuł emerytowanego arcybiskupa Filadelfii Charlesa Chaputa. Duchowny napiętnował „wrażliwość” papieża na krytykę ze strony stosunkowo skromnego – jak na standardy mediów świeckich – medium katolickiego, jakim jest stacja EWTN. Uszczypliwie zwrócił uwagę, że gospodarz programu „The World Over” EWTN, Raymond Arroyo „nie stanowi takiego samego przerażającego zagrożenia dla Kościoła, jak, powiedzmy, chiński przywódca Xi Jinping lub inne wpływowe postacie rządzącego establishmentu w USA”.

Źródło: theablet.co.uk

AS

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(7)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez