8 września 2020

Koniec przemysłu futrzarskiego i zakaz trzymania zwierząt na łańcuchach. Tego chce PiS!

(Fotograf: Adam Chelstowski, Archiwum: Forum)

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński oraz lider Forum Młodych PiS Michał Moskal podczas konferencji prasowej przedstawili projekt ustawy o ochronie zwierząt. – To jest ustawa, którą poprą wszyscy dobrzy ludzie – przekonywał Kaczyński.

 

Kaczyński podkreślił, że jego formacja, jak i on sam uważają, że potrzebne jest nowe prawo chroniące zwierzęta. – Przyszedł taki moment, kiedy możemy się tym zająć – podkreślił.

 

Od długiego czasu uważaliśmy, że w Polsce należy wprowadzić porządek prawny dotyczący ochrony zwierząt. Względy, które za tym przemawiają, mają charakter humanitarny, ale jest jeszcze jeden wzgląd – europeizacji, że Polska powinna być jak Europa. To czasem jest cenne, a czasem nie warto się wzorować. Ale na pewno jest to cenne, jeśli mówimy o tym, by standardy odnoszące się do zwierząt były w Polsce takie same, a nawet lepsze, niż w krajach na zachodzie – powiedział Jarosław Kaczyński.

 

Projekt ustawy jest gotowy. To ogromnie ważna wiadomość, że angażuje się w to młode pokolenie naszej partii. To coś znacznie szerszego. Także ci nieco starsi działacze naszej partii też są w to zaangażowani. To znak zmiany na lepsze. Liczymy także na ponadpartyjne poparcie, bo to nie jest kwestia polityczna, tylko związana z tym wszystkim, co odnosi się do ludzkiej dobroci, uczciwości, by człowiek był dobry. To ustawa, którą z całą pewnością poprą w Polsce wszyscy dobrzy ludzie. Jestem o tym przekonany – dodał prezes PiS.

 

Projekt przedstawiony przez szefa młodzieżówki PiS Michała Moskala zakłada humanitarne traktowanie zwierząt: zakaz hodowania zwierząt futerkowych, ograniczenie uboju rytualnego w Polsce, kontrolę społeczną ochrony zwierząt (umożliwienie asysty policji przy odbieraniu zwierząt przez organizacje społeczne), częstsze kontrole schronisk (Inspekcja Weterynaryjna będzie mogła nakładać mandaty), zakaz występów zwierząt w cyrkach, zakaz trzymania zwierząt na stałe na uwięzi (na łańcuchach), większe kojce.

 

 

 

 

 

 

 

Chcemy zakazać hodowli zwierząt futerkowych. Pozyskiwanie futer z reguły odbywa się w sposób okrutny. Chcemy także ograniczyć ubój rytualny w Polsce. On będzie się odbywał wyłącznie na potrzeby związków wyznaniowych. Chcemy też zwiększyć kompetencje organizacji pozarządowych ws. ochrony praw zwierząt. Chcemy, żeby mogły interweniować zgodnie z prawem, ale z większymi możliwościami. Chcemy też wprowadzić częstsze kontrole w schroniskach, aby zakończyć trzymanie zwierząt w złych warunkach. Chcemy też, aby zaprzestano wykorzystywania zwierząt na arenach cyrkowych. Kolejny element to bezpieczne schroniska – wymieniał Moskal.

 

Ostatni elementy to koniec z łańcuchami. Zwierzęta nie będą mogły być trzymane w ciasnych kojcach i na krótkich łańcuchach. Nasz program to część programu Forum Młodych PiS. Chcemy to dalej rozbudowywać. To działania w sferach, których do tej pory nie podejmowaliśmy – dodał Michał Moskal.

 

 

Źródło: TVP Info / rmf24.pl / Polsat News

TK

 

 

Polecamy również:

 

Wojna kulturowa trwa. Katolickie imaginarium rzeczywiście się rozpadło?

 

Walka o kulturę i przyszłe pokolenia. „Prawica” przegrywa czy… odpuszcza?

 

MIĘSOŻERCA. Wróg numer jeden?

 

 

 

Cały film MIĘSOŻERCA. Wróg numer jeden? można zobaczyć na pch24.pl/vod

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie