20 listopada 2020

Kraków: Rada Miasta przyjęła rezolucję potępiającą orzeczenie TK w sprawie aborcji

(Fot.Darek Golik/Forum)

Rada miasta przyjęła w środę projekt rezolucji mojego klubu Kraków dla Mieszkańców ws. wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji. Tym samym Kraków jednoznacznie opowiedział się po stronie kobiet i przeciwko wprowadzaniu w życie tego nieludzkiego wyroku – napisał na Facebooku autor projektu Łukasz Gibała.

 

Jako rada drugiego największego miasta w Polsce powinniśmy zająć wyraźne stanowisko. Powinniśmy się opowiedzieć po stronie kobiet i ich prawa do decydowania o własnym życiu i zdrowiu – mówił Gibała, lider Klubu Kraków dla Mieszkańców.

 

W rezolucji zaproponowano, by parlament jak najszybciej uchwalił ustawę, w której zapisane zostanie, że w przypadku dużego prawdopodobieństwa wystąpienia ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu, lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, osoby dokonujące aborcji lub pomagające w jej przeprowadzeniu nie były karane.

 

Ale polityk kandydujący w przeszłości z list partii Janusza Palikota nie zatrzymuje się wyłącznie na powrocie do poprzedniego porządku prawnego. – Jednocześnie apelujemy do wszystkich sił politycznych, by ponad podziałami z udziałem obywateli i ekspertów wypracować nowe, docelowe rozwiązania legislacyjne, które spowodują, że zniknie powód do protestów i strach kobiet – powiedział Gibała.

Za przyjęciem rezolucji zagłosowało 26 radnych, 16 było przeciw.

 

Źródło: Facebook.com / kraków.tvp.pl / gibala.pl
PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(27)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy