2 czerwca 2021

Kto ma sprawdzać zaszczepionych na imprezach? Minister zdrowia tłumaczy

(fot. screen TVP Info)

Minister Zdrowia Adam Niedzielski wyjaśnił, w jaki sposób osoby zaszczepione będą weryfikowane podczas zgromadzeń i imprez masowych. Przede wszystkim, takie osoby będą musiały udowodnić fakt zaszczepienia.

Okazuje się, że obowiązek weryfikacji osób zaszczepionych spada na organizatora imprezy. - Z drugiej strony osoba, która przychodzi i twierdzi, że ma taki przywilej, takie prawo, by nie być liczonym do limitów obowiązujących, musi to udowodnić i wykazać - odparł minister podczas konferencji prasowej.

- Oczywiście to zawsze jest odpowiedzialnością osoby, która deklaruje, że jest zaszczepiona. To po jej stronie jest możliwość czy konieczność udowodnienia, że jest zaszczepiona albo ma po prostu certyfikat (unijny certyfikat Covid-19 UCC) - stwierdził Niedzielski.

Obecnie takim dowodem jest wydruk pobrany z Internetowego Konta Pacjenta, natomiast po 10 czerwca będzie dostępna aplikacja mobilna, która pozwala na potwierdzenie posiadania certyfikatu szczepionkowego.

Obowiązujące od 6 czerwca rozporządzenia umożliwiają organizację targów, konferencji i wystaw z limitem 1 os. na 15 mkw. Do limitu nie włączają się osoby zaszczepione. Podobnie w przypadku wesel, na których maksymalnie może przebywać 150 osób.

Źródło: rmf24.pl
PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(30)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy