5 czerwca 2021

KULT przeciw apartheidowi. Zespół nie zagra koncertów organizowanych tylko dla zaszczepionych

(Kazik Staszewski (KULT) Fot. Bieniecki Piotr, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons)

„W związku z tym, że zaczynają pojawiać się pogłoski o koncertach i festiwalach przeznaczonych tylko dla zaszczepionych, chcemy opublikować w tym miejscu naszą decyzję. Grupa KULT nie bierze udziału w koncertach, na które będą wpuszczani tylko ludzie zaszczepieni” – napisali muzycy w mediach społecznościowych.

Jak podkreślił zespół w swoim oświadczeniu, „Apartheidowi mówimy zdecydowanie NIE. CHCEMY ŁĄCZYĆ, A NIE DZIELIĆ”.

Sprawa tzw. paszportów szczepionkowych nabiera rumieńców. Już teraz stosowana jest segregacja obywateli, których sposób podróżowania między krajami zależy od tego, czy dysponują dokumentem potwierdzającym przyjęcie preparatu przeciwko Covid-19.

Pomysły na „walkę z pandemią” idą jednak znacznie dalej. Część ekspertów bowiem uważa także, że wstęp na wydarzenia kulturalne również powinien zależeć od tego, czy ktoś został zaszczepiony. Jakie dziedziny życia niedostępne dla niezaszczepionych będą kolejne?

W Polsce szczepienia przeciwko Covid-19 nie są obowiązkowe, a Konstytucja chroni prawa osób, które nie chcą poddać się szczepieniu. Zatem wszelkie ograniczenia w tym zakresie muszą wzbudzać sprzeciw. Dla porządku warto dodać, że gdyby przyjąć za słuszne lepsze traktowanie zaszczepionych, w naszym kraju obecnie wyróżnionych byłoby ok. 8 mln osób, które są uznawane za w pełni zaszczepione. Populacja Polski liczy ok 37,6 mln osób.

Źródło: dorzeczy.pl, Facebook

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(37)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy