24 września 2021

Łódzkie: Samorządowa Karta Praw Rodzin obroniona. Przeciwnicy dokumentu nie składają jednak broni

(fot. Pixabay)

Sejmik Województwa Łódzkiego odrzucił w czwartek wniosek radnego KO Marcina Bugajskiego o odwołanie uchwały dotyczącej Samorządowej Karty Praw Rodzin.

Samorządowa Karta Praw Rodzin została przyjęta przez Sejmik Województwa Łódzkiego w styczniu 2020 roku. W uchwale podkreślono, że rodzina jest fundamentem ładu społecznego i podstawową wspólnotą społeczną, która stanowi optymalne środowisko rozwoju człowieka; od dobrego funkcjonowania rodzin zależy nasza przyszłość.

Według radnych Koalicji Obywatelskiej Samorządowa Karta Praw Rodzin zawiera w swojej treści zapisy dyskryminujące. – Nasze województwo jest na liście wstydu, na liście samorządów, do których w tej sprawie pisała KE i Rzecznik Praw Obywatelskich. Ale kluczowe jest to, że powstrzymujemy pomoc finansową dla naszych przedsiębiorców, na odnawialne źródła energii. Apeluję o wycofanie się z tej uchwały, o zagłosowanie zgodnie z sumieniem i interesem województwa – stwierdził w radny Marcin Bugajski (KO).

Wesprzyj nas już teraz!

Odmienne zdanie zaprezentował wiceprzewodniczący Sejmiku Zbigniew Linkowski (PiS). – Przecież doskonale wiecie, że w przyjętej przez nasz Sejmik Samorządowej Karcie Praw Rodzin nie ma żadnych treści, które wykluczałyby kogokolwiek. Nie wykluczamy żadnych rodzin, w tym niepełnych, o których wprost stanowi Konstytucja. Dlaczego wprowadzacie ludzi w błąd? – podkreślał.

Ostatecznie przeciwko odwołaniu Karty Praw Rodzin zagłosowało 17 radnych, przy 13 głosach za i jednym wstrzymującym się. To jednak nie koniec sprawy. Radni KO od momentu wprowadzenia krytykują dokument i zapowiedzieli kolejne działania mające na celu jego uchylenie.

 

Źródło: tvp.info, TVP 3 Łódź

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(1)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez