14 października 2021

Łucznik zabił kilka osób w norweskim Kongsberg. Sprawca niedawno przeszedł na islam

(Fot. NTB / Reuters / Forum)

Co najmniej cztery osoby zginęły w niespełna 30-tysięcznym mieście Kongsberg od strzał zabójcy, który posłużył się… łukiem. Policja podaje, że napastnik działał sam i wpadł już w ręce funkcjonariuszy. Media ujawniły, że mężczyzna niedawno przeszedł na islam.

Miejsce tragedii położone jest około 80 kilometrów od stolicy kraju. Oprócz nie mniej niż 4 ofiar śmiertelnych, od ran ucierpiały jeszcze inne osoby. – Mężczyzna działał sam – te słowa zwierzchnika lokalnej policji Oeyvinda Aasa cytowały media. Informacjom kolportowanym po zamachu towarzyszyła dobrze znana z podobnych wypadków formułka: „nie wiadomo, czy atak miał podłoże terrorystyczne”.

Policja przekazuje również, że morderca przemieszczał się. Atakował, uśmiercał i ranił swe ofiary w dużym sklepie i okolicznych barach.

Wesprzyj nas już teraz!

„Władze natychmiast po ataku nakazały funkcjonariuszom w całym kraju mieć przy sobie broń, której policjanci norwescy nie noszą stale przy sobie. To dodatkowy środek ostrożności. Policja nie ma na razie informacji o zmianach w poziomie zagrożenia krajowego – głosi komunikat policyjnego dowództwa”, czytamy w serwisie stacji RMF.

W nocy policja podała, że sprawca to 37-letni mężczyzna z duńskim obywatelstwem. Zaś telewizja TV2 ujawniła, że sprawca niedawno przeszedł na islam.

Źródło: RMF24.pl

RoM

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(16)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy

Udostępnij przez