10 października 2021

Niedzielski napisał do abp. Gądeckiego. Minister zdrowia wzywa, aby w kościołach przestrzegano noszenia maseczek

(fot. Twitter / Ministerstwo Zdrowia)

„Zwracam się do księdza arcybiskupa z apelem o przypomnienie w diecezjach, dekanatach oraz parafiach informacji o konieczności zasłaniania nosa i ust w przestrzeniach zamkniętych”, napisał w specjalnym liście do przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego minister zdrowia Adam Niedzielski.

Niedzielski podkreślił w swoim liście, że „jako minister zdrowia czyni wszystko, by czwarta fala nie dotknęła nas równie mocno, jak trzy poprzednie”. Jak dodał jedną z podejmowanych przez rząd metod walki z tzw. pandemią jest zapewnienie każdemu chętnemu Polakowi możliwości wyszczepienia się przeciw COVID-19.

Polityk wyraził żal z powodu zbyt małej liczby zaszczepionych przez co „nie jesteśmy w pełni chronieni przed zwiększoną transmisją wirusa”.

Wesprzyj nas już teraz!

„Nadal musimy ukierunkowywać nasze siły na ograniczenie tej transmisji i ochronę osób starszych, z osłabioną odpornością, przewlekle chorych, przez groźnymi konsekwencjami”, zaznaczył w liście szef MZ.

„Mając na uwadze zdrowie i życie obywateli Polski, w tym wiernych Kościoła Katolickiego, zwracam się do Waszej Ekscelencji z prośbą o wspólne działanie, które szczególnie ma na celu ochronę słabszych przed możliwym zakażeniem”, napisał minister.

„Zwracam się do księdza arcybiskupa z apelem o przypomnienie w diecezjach, dekanatach oraz parafiach informacji o konieczności zasłaniania nosa i ust w przestrzeniach zamkniętych”, dodał.

Noszenie maseczek to – jak zaznaczył w liście do abp. Gądeckiego Adam Niedzielski – obok szczepień, główne narzędzie do walki z epidemią.

„Proszę o tę pomoc i liczę na wsparcie ze strony Episkopatu w tej swoistej edukacji społecznej, dzięki której możemy ograniczyć zasięg czwartej fali epidemii, na czym nam wszystkim powinno zależeć”, podsumował minister zdrowia.

 

Źródło: rmf24.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(74)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy

Udostępnij przez