22 listopada 2020

Niemcy nie obawiają się wiecznej kary w piekle

(Obraz Hieronima Boscha/Wikipedia)

Według najnowszego badania mniej niż co szósty mieszkaniec Niemiec jest przekonany, że istnieje piekło. Większość nie obawia się wiecznego potępienia. Najwięcej osób zdających sobie sprawę z ryzyka kary po śmierci jest wśród muzułmanów.

 

Badanie dotyczące wiary w istnienie piekła przeprowadziła szanowania pracownia INSA-Consulere. Wynika z niego, że tylko mniej niż co szósty mieszkaniec Niemiec ma świadomość faktycznego istnienia piekła. Pozytywnie na pytanie o istnienie piekła odpowiedziało 15 proc. badanych.

 

Najwięcej wierzących w istnienie piekła jest wśród muzułmanów – 51 proc. wyznawców islamu uważa, że po śmierci człowiek może zostać skazany na wieczne potępienie. Wśród protestantów z tak zwanych wolnych kościołów o realności groźby kary wieczystej przekonanych jest 44 proc. ankietowanych. Wśród mainstreamowych protestantów jest ich o wiele mniej, bo jedynie 15 procent. Spośród katolików w istnienie piekła wierzy jedynie co piąty (19 proc.).

 

Przy tym aż 50 proc. Niemców w ogóle deklaruje, że w piekło nie wierzy; 27 proc. nie ma w tej sprawie pewności.

 

Najbardziej w istnienie piekła wątpią osoby starsze – wśród Niemców powyżej 60. roku życia jedynie 13 proc. jest przekonanych o tym, że piekło istnieje. Wśród osób w wieku 18-29 lat przekonanie o rzeczywistym istnieniu piekła żywi 25 procent.

 

 

Gdy idzie o preferencje polityczne, to w istnienie piekła wierzy najwięcej wyborców Alternatywy dla Niemiec (22 proc.); dalej plasują się wyborcy CDU (19 proc.), SPD (18 proc.) oraz FDP (15 proc.).

 

Źródło: Kath.net

 

Pach

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(16)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy