4 maja 2021

Od dziś w kościołach może być więcej wiernych – 1 osoba na 15 metrów kwadratowych

(Fot. PCh24.pl /MA)

4 maja obowiązuje w kościołach zwiększona liczba osób uczestniczących w liturgii z 1 osoby na 20 m kw. do 1 osoby na 15 m kw.

W świątyniach nadal obowiązuje obowiązek noszenia maseczek. Rząd planuje, że pozwoli na to od 15 maja, ale tylko na świeżym powietrzu. W pomieszczeniach zamkniętych, tak jak obecnie, obowiązek ten pozostanie bez zmian aż do odwołania.

W miarę możliwości zalecamy oczywiście noszenie maseczki, szczególnie w kościele, czyli w pomieszczeniu wewnętrznym, a prawdopodobnie w najbliższym czasie będziemy chcieli, jeśli jest konieczność jakiejś zmiany, dopracować szczegółowe zasady. Zajmie się tym sanepid i Główny Inspektor Sanitarny – mówił 28 kwietnia minister zdrowia Adam Niedzielski.

Na razie nie ma informacji o całkowitym zniesieniu limitów wiernych w kościołach. Kiedy rządzącym zostaje zadane to pytanie odpowiadają, że jest to uzależnione od dalszego przebiegu tzw. pandemii koronawirusa.

 

KAI

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(8)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie