14 czerwca 2021

Parada Równości w Warszawie z patronatem Trzaskowskiego. Prezydent stolicy weźmie udział w marszu LGBT

(Andrzej Hulimka / Forum)

„Rafał Trzaskowski kolejny raz udzielił patronatu prezydenta Paradzie Równości w Warszawie”, informuje portal wPolityce.pl. Odbędzie się ona 19 czerwca, a sam Trzaskowski, jak informują organizatorzy, oficjalnie przywita uczestników wydarzenia LGBT i weźmie udział w przemarszu.

Informację organizatorów przemarszu dot. patronatu i udziału Trzaskowskiego potwierdziła rzecznik warszawskiego ratusza Monika Beuth-Lutyk.

Portal wPolityce.pl przypomina, że po raz pierwszy w historii Trzaskowski udzielił patronatu Paradzie Równości w 2019 roku.

Wesprzyj nas już teraz!

Hanna Gronkiewicz-Waltz co roku odmawiała objęcia patronatem imprezy środowiska LGBT. Trzaskowski jest pierwszym prezydentem stolicy, który udzielił tak wyraźnego wsparcia tej grupie. We wcześniejszych latach robili to jednak prezydenci innych miast – między innymi Poznania czy Gdańska.

wPolityce.pl zwraca uwagę, że za rządów Rafała Trzaskowskiego, w warszawskim ratuszu obserwujemy coraz nachalniejsze wpychanie ideologii LGBT do przestrzeni publicznej. Na finiszu są już prace dot. hostelu interwencyjnego dla osób LGBT+. Z informacji, do których dotarł portal wPolityce.pl wynika, że z budżetu miasta, w ciągu 3 lat zostanie przeznaczone na ten cel prawie 800 tys. zł.

 

Źródło: wPolityce.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(15)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy