11 listopada 2021

PiS wprowadzi podatek katastralny? Trwa „badanie gruntu” i sondowanie opinii publicznej

(fot. Pixabay)

„Rząd nie planuje wprowadzenia podatku katastralnego; informacje, które pojawiają się w przestrzeni medialnej na ten temat, są nieprawdziwe”, czytamy w opublikowanym w środę na Twitterze komunikacie Ministerstwa Finansów.

Wpis MF to odpowiedź na medialne spekulacje dotyczące wprowadzenia przez rząd w Warszawie podatku katastralnego.

Według RMF FM, Ministerstwo Rozwoju i Technologii analizuje rozwiązania, które miałyby na celu walkę ze spekulantami i funduszami inwestycyjnymi hurtowo wykupującymi mieszkania. – Jeśli ktoś kupuje mieszkania tylko po to, żeby spekulować i nie przeznacza tego mieszkania na wynajem, tylko mieszkanie stoi puste po to, żeby zyskało na wartości, i żeby można było na nim zarobić, to tu jest pole do interwencji. Tutaj powinna nastąpić interwencja. Szykujemy rozwiązania dotyczące takich pustostanów – mówił na antenie radia w ubiegłym tygodniu wiceminister rozwoju Piotr Uściński.

We wtorek do wypowiedzi Uścińskiego odniósł się Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. Zdaniem organizacji celem dodatkowego opodatkowania nieruchomości jest poszukiwanie kolejnych źródeł wpływów do budżetu, a podatek katastralny od drugiego bądź trzeciego mieszkania to „cios w klasę średnią”.

 

Źródło: GazetaPrawna.pl, RMF FM

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(15)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy

Udostępnij przez