6 października 2021

Podczas rozpoczynającego się w czwartek posiedzenia Rady Unii Europejskiej ds. Wymiaru Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych minister Zbigniew Ziobro w imieniu rządu ma zawetować strategiczny dokument zmierzający m.in. do akceptowania adopcji dzieci przez pary jednopłciowe.

 

Chodzi o „Konkluzje dotyczące Strategii UE na rzecz praw dziecka”. Według portalu Do Rzeczy, minister sprawiedliwości sprzeciwi się przyjęciu tego dokumentu, który zmierza do wzajemnego uznawania przez państwa „rodzicielstwa” związków homoseksualnych i lesbijskich.

Wesprzyj nas już teraz!

„Ministerstwo Sprawiedliwości argumentuje, że unijny dokument – wbrew tytułowi – uderza w prawo dziecka do wychowania w rodzinie przez ojca i matkę. Zamiast rzeczywiście wspierać dobro dziecka, jest elementem unijnej polityki promującej środowiska LGBT i ideologię gender. Akceptacja Konkluzji prowadziłaby do wymuszania na Polsce prawnego uznania małżeństw gejowskich i lesbijskich oraz do adopcji dzieci przez pary homoseksualne” – wyjaśnia portal .

Przed około rokiem przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wygłosiła orędzie o stanie UE. W przemówieniu znalazła się zapowiedź wdrożenia strategii wzmocnienia „praw osób LGBTQI”. – W ramach tego będę również dążyć do wzajemnego uznawania stosunków rodzinnych w UE. Jeśli jesteś rodzicem w jednym kraju, jesteś rodzicem w każdym kraju – mówiła wówczas, a jej słowa potwierdziła kilka dni później komisarz ds. równości Helena Dalli.

„Wobec braku zgody wszystkich państw członkowskich na realizację tych zamierzeń, Komisja Europejska usiłuje przemycić je pod pozorem strategii na rzecz praw dziecka. Weto Zbigniewa Ziobro do Konkluzji oznacza wywrócenie fundamentu tych planów” – czytamy w informacji.

Konkluzje nie są dokumentem wiążącym, jednak ich ewentualne przyjęcie znacznie utrudniałoby w przyszłości przeciwstawianie się rozwiązaniom niezgodnym z polskim prawem, w tym Konstytucją.

 

Źródło: DoRzeczy.pl

RoM

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(9)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez