22 października 2021

Prawie 16 tys. niepożądanych odczynów poszczepiennych. Rząd opublikował oficjalne dane

(Fot. Pixabay)

„W Polsce zgłoszono 15,7 tys. niepożądanych odczynów poszczepiennych (NOP) po podaniu szczepionki przeciw COVID-19”, czytamy w komunikacie opublikowanym na rządowych stronach.

Niepożądany odczyn poszczepienny to występujące, w określonym czasie po iniekcji, pogorszenie stanu zdrowia. Odczyny mogą mieć łagodną, poważną lub ciężką postać.

Od 27 grudnia ub.r., gdy rozpoczęła się w Polsce akcja szczepień przeciw COVID-19, podano 38 439 839 dawek szczepionek. Liczba niepożądanych odczynów poszczepiennych wyniosła od tamtego dnia 15 769. Większość z nich – wedle rządowych danych – ma charakter łagodny objawiający się zaczerwienieniem i krótkotrwałą bolesnością w miejscu wkłucia.

W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest 19 774 453 osób.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia, DoRzeczy.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(14)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy

Udostępnij przez