24 października 2019

Prezydent Duda deklaruje poparcie dla ustawy zakazującej aborcji eugenicznej

(Prezydent Andrzej Duda, fot. printscreen YouTube)

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że jeśli trafi do niego ustawa likwidująca aborcję eugeniczną, bez wahania ją podpisze. Podkreślił, że jego stanowisko w tej sprawie jest jasne i niezmienne. „Jestem zwolennikiem ochrony życia” – powiedział.

 

Podczas rozmowy na antenie TV Trwam oraz Radia Maryja, prezydent Andrzej Duda był pytany o swój stosunek do przepisów zakazujących aborcji eugenicznej. Andrzej Duda przypomniał, że w przeszłości uczestniczył w marszach życia i rodziny i jest zwolennikiem ochrony życia. Podkreślił, że jego zdanie na temat aborcji jest niezmienne.

 

„Moje stanowisko w tej sprawie jest jednoznaczne i ono się w ogóle nie zmieniło, jest cały czas takie samo. Brałem udziałem w marszach jako zwolennik ochrony życia, zawsze deklarowałem się jako zwolennik ochrony życia, jestem zwolennikiem ochrony życia” – stwierdził prezydent.

 

Andrzej Duda w rozmowie z dziennikarzami zadeklarował również jak zachowa się w przypadku otrzymania do podpisu ustawy, która znosiłaby tzw. przesłankę eugeniczną. „Zawsze deklarowałem, że jeżeli do mnie trafi ustawa, która likwiduje tę eugeniczną przesłankę zabiegu usunięcia ciąży, to ja z całą pewnością taką ustawę podpiszę” – podkreślił prezydent.

 

„Mam dzisiaj tę specyficzną rolę, jaką jest rola i służba prezydenta Rzeczypospolitej i muszę patrzeć na państwo i na społeczeństwo jako całość, bo to jest mój obowiązek, natomiast mam także i swoje przekonania. Jestem pewien, że wspieranie rodziny, że wspieranie rozwoju dzieci i tworzenie jak najlepszej sytuacji demograficznej jest najważniejszym zadaniem władz państwowych. Z tego punktu widzenia ochrona życia jest jednym z elementów bardzo, bardzo ważnych” – mówił Andrzej Duda w rozmowie na antenie TV Trwam.

 

Prezydent odpowiadał również na pytania dotyczące tzw. projektu „tęczowego piątku”, który w wielu polskich szkołach zaplanowano na 25 października. Celem kampanii jest wspieranie środowiska LGBT i oswajanie z jego ideami młodzieży w szkołach podstawowych i średnich.

 

„Rodzina stanowi absolutny fundament społeczeństwa. Nie będzie rodziny, zostanie zniszczona rodzina – nie będzie narodu, nie będzie Polski. Więc dla mnie jasną sprawą jest, że rodzina ma znaczenie fundamentalne i musi być wspierana przez państwo, zasługuje na taką wszechstronną opiekę ze strony państwa” – podkreślił prezydent.

 

Przypomnijmy, że wniosek o zbadanie zgodności z Konstytucją legalności aborcji eugenicznej złożyli w Trybunale Konstytucyjnym posłowie PiS blisko 2 lata temu. Niestety Trybunał nadal nie orzekł w tej sprawie. Wiele wskazuje na to, że w związku z rozpoczęciem nowej kadencji parlamentu, wniosek ulegnie dyskontynuacji.

 

Warto dodać, że w czwartek politycy Konfederacji zapowiedzieli, że jeśli dojdzie do odrzucenia przez TK wniosku złożonego w 2017 roku, wkrótce złożą oni podobny wniosek. Przedstawiciele Konfederacji mają za złe politykom PiS, że ci nie zadbali o orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zgodności z Konstytucją tzw. przesłanki eugenicznej.

 

 

Źródło: wpolityce.pl, TV Trwam

WMa

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie