17 października 2021

Procesja pokutna na ulicach Krakowa. Obejrzyj fotoreportaż z niezwykłego wydarzenia

(Fot. Ł. Korzeniowski)

Ulicami Krakowa przeszła w niedzielę procesja pokutna w intencji wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Matki Bożej za grzechy ludzi. Modlitewne wydarzenie zgromadziło wielu wiernych duchownych i świeckich.

 

„Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Moje” – tym wyjątkiem z „Dzienniczka” świętej siostry Faustyny Kowalskiej zachęcali do udziału w procesji organizatorzy z Męskiego Różańca.

Wesprzyj nas już teraz!

Inicjatywę podjęli katolicy z wielu miast Polski. W Krakowie uroczystą modlitwę pokutną rozpoczęła Msza święta odprawiona w Bazylice Bożego Ciała przy placu Wolnica. Następnie procesja z udziałem licznie zgromadzonych katolików wyruszyła na Rynek Główny.

Wezwanie do pokuty należy też do przesłania, które pozostawiła w Fatimie pogrążonej w grzechach ludzkości sama Matka Najświętsza. 13 października obchodziliśmy rocznicę ostatniego objawienia z 1917 roku.

 

 

Źródło: PCh24.pl, Facebook

Fotografie: Łukasz Korzeniowski

RoM

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(7)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez