22 listopada 2020

Prof. Grzegorz Kucharczyk: Atakują Jana Pawła II, bo chcą unieważnić ewangelię życia

Nauka zawarta w wielkich encyklikach św. Jana Pawła II („Veritatis splendor”, „Evangelium Vitae”, „Fides et ratio”) jest dzisiaj zawadą dla promotorów cywilizacji śmierci i dla ludzi w Kościele, którzy kierowani naiwnością sądzą, że ze szwadronami śmierci można zawrzeć rozsądny kompromis – powiedział prof. Grzegorz Kucharczyk, komentując ostatnie ataki na św. Jana Pawła II.

Prof. Grzegorz Kucharczyk o pontyfikacie św. Jana Pawła II i współczesnych na niego atakach mówił w felietonie na antenie Radia Maryja.

 

Historyk wskazał, że św. Jan PawełII podczas swojego pontyfikatu mianował na całym śiecie tysiące biskupów i kreował kilkudziesięciu kardynałów; zdarzyły się w tym licznym gronie także osoby niegodne, które ukrywały mroczne karty swojej biografii.

 

Niestety od zdrady Judasza włączonego do grona apostołów przez samego Chrystusa wiemy, że misterium niegodziwości dotyka niekiedy najwyższych hierarchów w Kościele – powiedział prof. Kucharczyk.

Jak dodał, wiemy, że gdy tylko św. Jan Paweł II uzyskiwał w jakiejś sprawie pewną wiedzę o nadużyciach, to decydował o jego dymisji szybko i jednoznacznie.

Przypomniał też, że po śmierci papieża Wojtyły powszechne było wołanie o uznanie przez Kośćiół jego świętości.

Decyzję o rozpoczęciu procesu beatyfikacyjnego podjął papież Benedykt XVI, który jako kardynał Joseph Ratzinger, prefekt Kongregacji Nauki Wiary, należał do najbliższych współpracowników Jana Pawła II. Z bliska przez ponad 20 lat patrzył na sposób zarządzania Kościołem przez swojego poprzednika. Gdyby zauważył coś niepokojącego, to znając skrupulatność Benedykta XVI, decyzji o beatyfikacji Jana Pawła II by nie podjął – wskazał.

Według prof. Kucharczyka we współczesnych atakach na św. Jana Pawła II idzie w istocie o odarcie go z autorytetu, w jakim wypowiadał się w sprawach moralnych.

Zmieniają się jej narzędzia, ale cel jest ten sam: unieważnić głoszoną przez Jana Pawła II w blasku prawdy z wiarą i rozumem ewangelię życia – wyjaśnił.

 

Źródło: radiomaryja.pl

 

Pach

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(8)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie