22 listopada 2020

Protestanci w Niemczech już w pełni tęczowi. Część katolików chce ich naśladować

(Fot. PCh24.pl)

Wspólnoty protestanckie w Niemczech zostały już całkowicie ogarnięte ideologią LGBT. Kościół landowy Schaumburg-Lippe wprowadził właśnie homoseksualne pseudo-małżeństwa przed ołtarzem. Był ostatni – wcześniej zrobiły to już wszystkie inne wspólnoty w całym kraju.

 

O sprawie homoseksualnych pseudo-małżeństw przed ołtarzem landowy kościół Schaumburg-Lippe zdecydował na swoim synodzie, ze względu na brak władzy hierarchicznej będącym w istocie rodzajem protestanckiego parlamentu. Za wprowadzeniem homomałżeństw zagłosowało 31 uczestników synodu, jeden był przeciw, dwie osoby wstrzymały się od głosu. Radość z decyzji synodu wyraził kierownik wspólnoty „biskup” Karl-Heinrich Manzke

 

. – Jest istotne, by oprócz poszanowania dla małżeńskiej wspólnoty mężczyzny i kobiety oraz dla rodziny mieć także ofertę nabożeństwa z błogosławieństwem par jednopłciowych – powiedział.

 

W efekcie wkrótce pastorzy i pastorki ze wspólnoty Schaumburg-Lippe będą używali przy ceremoniach dla homoseksualistów podobnych słów i gestów, co w przypadku związku mężczyzny i kobiety.

 

Podobnie jak w innych kościołach landowych, także w Schaumburg-Lippe pastorzy i pastorki nie są zobowiązani do błogosławienia par homoseksualnych: jeżeli czują sprzeciw sumienia, nie muszą tego robić.

 

Decyzja synodu Schaumburg-Lippe jest odpowiedzią na to, co w roku 2017 zrobił niemiecki Bundestag, wprowadzając homoseksualne pseudo-małżeństwa cywilne.

 

Teraz homomałżeństwa są już zaakceptowane we wszystkich 20 landowych kościołach ewangelickich w Niemczech.

 

W Kościele katolickim w Niemczech homomałżeństw formalnie się nie uznaje, ale niektórzy biskupi proponują, by pójść za przykładem protestantów. Błogosławić związki jednopłciowe chcieliby na przykład przewodniczący Episkopatu bp Georg Bätzing i jego zastępca bp Franz-Josef Bode; w tym tonie wypowiadał się także arcybiskup Monachium i Fryzyngi, kard. Reinhard Marx.

 

Nie brakuje w Niemczech księży, którzy już dziś nielegalnie udzielają homoseksualistom błogosławieństw. Niedawno do skandalu doszło na przykład w Monachium, gdzie proboszcz pobłogosławił obrączki znanego homoseksualnego muzyka i jego partnera.

 

Źródła: Katholisch.de, PCh24.pl

 

Pach

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(15)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy