28 lipca 2021

W ostatnich latach zwiększa się liczba przestępstw na tle religijnym w stosunku do chrześcijan w Europie, w tym między innymi na terenie Szkocji. Przykładem może być ostatni atak na księdza, który miał miejsce wewnątrz edynburskiego kościoła archikatedralnego.

 

Jak wynika z raportu szkockiego rządu, katolicy, stanowiący mniejszość populacji tego kraju, nieproporcjonalnie często byli celem przestępstw na tle religijnym. W latach 2017-2018 napaści na nich stanowiły blisko połowę z 642 odnotowanych w tym kraju tego rodzaju ataków. Ponadto, według Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, w roku 2019 na całym kontynencie europejskim dokonano ponad 500 przestępstw z nienawiści do wiary w stosunku do chrześcijan.

Wesprzyj nas już teraz!

Przykładem aktu agresji może być niedawna napaść na duchownego w Edynburgu. Według komunikatu wydanego przez archidiecezję edynburską, 35-letni ksiądz został zaatakowany podczas samotnej modlitwy porannej w archikatedrze pod wezwaniem NMP Wniebowziętej. Po upewnieniu się, że ofiara jest kapłanem nieznany sprawca usiłował uderzyć go w głowę butelką. Po odparciu przez duchownego kilku ciosów, napastnik zbiegł z miejsca zdarzenia. Ksiądz uniknął obrażeń, zaś przestępcy poszukuje policja.

Źródło: VaticanNews / KAI

RoM

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(6)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez