24 maja 2021

Rząd szykuje loterię dla osób zaszczepionych. Czy Polacy to kupią?

(Fot. Adam Chelstowski / Forum)

„Aby zachęcić Polaków do szczepień rząd wspólnie z Totalizatorem Sportowym szykuje loterię dla osób zaszczepionych, w której będzie można wygrać nawet milion złotych”, pisze na łamach portalu Wprost.pl Joanna Mizołek.

Publicystka powołując się na swoje źródła w rządzie opisuje mechanizm działania rządowego pomysłu. „Szczepionkowa loteria” ma przewidywać „kilka pułapów finansowych” – nagroda tygodnia, nagroda miesiąca i nagroda finałowa. Konkurs jest przewidziany dla pojedynczych obywateli. Główna wygrana może wynosić milion złotych.

To jednak nie wszystko Według informacji do których dotarł „Wprost” na Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu zapadły ustalenia dotyczące poważnego, finansowego wsparcia dla lokalnych gmin, w których poziom zaszczepienia będzie wynosił 75 proc. – Ze strony państwa będzie wsparcie na lokalne wydarzenia promocyjne. Gminy, w których poziom zaszczepienia będzie wynosił 75 proc., dostaną kilkaset tysięcy złotych. Potem spośród nich wybierzemy te z rekordowym wynikiem i one otrzymają milionowe wsparcie na dowolny cel – mówi portalowi rozmówca z rządu.

Wesprzyj nas już teraz!

Pomysł z loterią szczepionkową został zaczerpnięty ze Stanów Zjednoczonych. Szczęśliwy zwycięzca loterii może się wzbogacić w Nowym Jorku o pięć mln dolarów za przyjęcie szczepionki przeciwko koronawirusowi.

 

Źródło: Wprost.pl

TK

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(64)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy