21 lipca 2021

Słowacja: spotkanie z papieżem tylko dla w pełni zaszczepionych. Episkopat twierdzi, że zwiększy to frekwencję

(fot. Alfredo Borba/Wikipedia)

Pełne szczepienia będą warunkiem uczestnictwa we wrześniowych spotkaniach związanych z wizytą papieża Franciszka na Słowacji – zapowiedział minister zdrowia, Vladimír Lengvarský. Jego słowa ze zrozumieniem przyjął przewodniczący Konferencji Biskupów Słowacji, abp Stanislav Zvolenský.

Umożliwimy uczestnictwo daleko wykraczające poza dotychczasowe środki, ale warunkiem udziału we Mszach świętych i innych wydarzeniach będzie pełne szczepienia uczestników. Chcemy też, aby wizyta Ojca Świętego na Słowacji była duchowym przeżyciem dla tak wielu osób, ile to możliwe – powiedział minister. Jednocześnie zadeklarował, że dołoży wszelkich starań, aby przybywający na Mszę św. i inne wydarzenia w pełni skorzystali z wizyty Ojca Świętego i mogli w pokoju doświadczyć jego słów wsparcia.

Lengvarský zaznaczył, że władze dążą do „stworzenia warunków dla Ojca Świętego, by mógł zażyć pięknych chwil na Słowacji, a wiernym stworzenie warunków, aby jemu towarzyszyć, by umożliwić jak największej liczbie osób udział w publicznych Mszach świętych.

Wesprzyj nas już teraz!

Przewodniczący Konferencji Biskupów Słowacji abp Stanislav Zvolenský, dostrzega w tych decyzjach odpowiedź na prośbę episkopatu, aby jak najwięcej osób mogło uczestniczyć w spotkaniach z Ojcem Świętym. – Powiedziano nam, że z punktu widzenia bezpieczeństwa i technicznego jest to jedyny realny sposób na to, by nie ograniczać radykalnie liczby – powiedział metropolita bratysławski. – Prosimy wszystkich o dobre przyjęcie tych informacji, jak pragnienie umożliwienia uczestnictwa jak największej liczbie osób. Oczywiście prosimy również wiernych o modlitwę za całą wizytę i o zdrowie Ojca Świętego, który nas odwiedzi we wrześniu – dodał przewodniczący Konferencji Biskupów Słowacji.

Franciszek będzie przebywał na Słowacji od 12 do 15 września. Odwiedzi Bratysławę, Koszyce, Preszów i Šaštín (Szasztin).

 

KAI

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(29)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy