5 czerwca 2021

Startuje Tydzień Życia i Wolności! Już dziś panel #Kościół

Pandemia wywróciła nasze życie do góry nogami. W wielu aspektach życia ograniczone zostały nasze podstawowe prawa i wolności. Systematycznie rugowana jest rola Kościoła i wiary w społeczeństwie, zaniża się poziom polskiej edukacji, a nasza gospodarka ma się coraz gorzej.

Jak wyjść z pandemii, która przeorała nasze życie i postrzeganie rzeczywistości? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą uczestnicy Tygodnia Życia i Wolności – pierwszej w Polsce debaty poświęconej pandemii i jej skutkom – zorganizowanej przez Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi.

Sześć dni kongresu, podczas których wystąpi ponad 50 naukowców, publicystów i dziennikarzy, poświęcono sześciu zagadnieniom kluczowym dla funkcjonowania społeczeństwa z konserwatywnej i wolnościowej perspektywy. Tydzień Życia i Wolności w poniedziałek 7 czerwca zainauguruje panel #Kościół, w którym udział wezmą m.in. ks. prof. Tadeusz Guz, ks. prof. Paweł Bortkiewicz, prof. Marek Kornat i Sławomir Skiba.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Poniżej prezentujemy szczegółowy plan poniedziałkowej sesji:

 

Godzina 17.00:
Otwarcie Tygodnia Życia i Wolności przez Sławomira Olejniczaka, prezesa Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi

 

Godzina 17.15:
Wykład Krystiana Kratiuka pt. „Kościół bez maski”

 

Godzina 18.00:
Wykład ks. prof. Tadeusza Guza pt. „Zniszczę Twój Kościół. Media, politycy i celebryci przeciw katolikom – ideowe tło problemu”

 

Godzina 18.45:
MEGA DEBATA

Prowadzący: Krystian Kratiuk

Uczestnicy: ks. prof. Tadeusz Guz, ks. prof. Paweł Bortkiewicz, prof. Marek Kornat, Jerzy Wolak, Sławomir Skiba.

 

Godzina 20.15:
Pogram LIVE „Paweł Chmielewski. Na straży”. Gościem specjalnym będzie JE bp Atanazy Schneider

 

Organizatorami Tygodnia Życia i Wolności są Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi oraz Stowarzyszenie „Polonia Christiana”. Partnerami wydarzenia są: Centrum im. Adama Smitha, Warsaw Enterprise Institute, Stowarzyszenie „Fidei Defensor”, Instytut Ordo Iuris, Młodzież Wszechpolska, Centrum Życia i Rodziny, Fundacja Pro – Prawo do życia, Fundacja Życie i Rodzina, Fundacja Koliber, wydawnictwo Esprit oraz Towarzystwo na rzecz Rozwoju i Inicjatyw Społecznych. Nasza redakcja sprawuje nad kongresem patronat medialny. Całość wydarzenia będzie transmitowana przez PCh24 TV!

Transmisja LIVE – 7.06.2021 – godz. 17.00

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie