10 listopada 2021

I Ty powiedz: Stop segregacji! Już ponad 50 tys. osób podpisało apel do ministra Niedzielskiego

Najpierw tzw. paszporty szczepionkowe, teraz możliwość weryfikacji przez pracodawcę statusu szczepiennego zatrudnionych i przymus szczepień osób pracujących w placówkach medycznych – to najnowszy pomysły ministra zdrowia Adama Niedzielskiego na ,,walkę” z koronawirusem. Widząc co się dzieje, powstała akcja ,,Stop segregacji”, której uczestnicy apelują do ministra zdrowia, by wycofał się z tych kuriozalnych pomysłów i zaczął wreszcie szanować prawa i wolności obywatelskie. Swój podpis pod petycją można złożyć po kliknięciu w ten link

Chociaż kilka miesięcy temu brzmiało to jak nieśmieszny żart, Polska ostatecznie ugięła się pod naciskiem unijnych lobbystów i postanowiła wprowadzić tzw. paszporty szczepionkowe, dające osobom zaszczepionym szereg różnorakich przywilejów. Czas jednak pokazał, że szczepionki przeciw COVID-19 wcale nie okazały się lekiem na całe zło, a wygodniejsze podróżowanie czy loteria z nagrodami dla wielu Polaków nie stały się motywacją do szczepienia.

Taki obrót spraw coraz bardziej nie podoba się rządzącym, którzy widząc wątpliwą skuteczność kolejnych „marchewek”, szykują na opornych wobec szczepień naprawdę potężny „kij”. Podczas niedawnej rozmowy na antenie RMF FM, minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział projekt umożliwiający pracodawcy weryfikację tego, czy pracownik zaszczepił się przeciwko COVID-19.  Takie rozwiązanie rzekomo miałoby pomóc firmom w lepszej organizacji pracy podczas tzw. pandemii. W praktyce byłby to kolejny zamach na prywatność i wolność obywateli.

PODPISZ APEL DO MINISTRA NIEDZIELSKIEGO, ABY SKOŃCZYŁ Z SEGREGACJĄ SANITARNĄ I ZACZĄŁ SZANOWAĆ PRAWA I WOLNOŚCI OBYWATELSKIE 

Jeśli ziści się czarny scenariusz, pracodawcy otrzymają dostęp do danych poufnych zatrudnionych i będą mogli wywierać na nich przymus w sprawie szczepień. Istnieje olbrzymie ryzyko, że zacznie się od delegowania pracowników do innych zadań, a skończy na bezpłatnych urlopach, a nawet zwolnieniach z pracy. Świadczy o tym chociażby kolejny pomysł ministra Niedzielskiego, który chce przepchnąć obowiązkowe szczepienia dla wszystkich pracowników medycznych. Ewentualna odmowa wiązałaby się z natychmiastowym zwolnieniem!

Nie możemy godzić się na łamanie prawa, przekazywanie pracodawcom danych poufnych pracowników i dalszą segregację sanitarną. Dlatego organizatorzy akcji ,,Stop segregacji” zachęcają do kliknięcia w ten link i podpisania apelu do do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, by wycofał się z tych kuriozalnych pomysłów i zaczął wreszcie szanować prawa i wolności obywatelskie.

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(113)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy

Udostępnij przez