30 września 2021

„Synod o Synodalności. Szanse i zagrożenia dla Kościoła”. Klub „Polonia Christiana” zaprasza na debatę

Klub „Polonia Christiana” w Krakowie zaprasza na debatę pt. „Synod o Synodalności. Szanse i zagrożenia dla Kościoła”, w której wezmą udział Tomasz Rowiński (magazyn „Christianitas”) oraz Paweł Chmielewski (portal PCh24.pl). Spotkanie poprowadzi Tomasz D. Kolanek.

Proces Synodalny rozpocznie się 9-10 października w Rzymie; otworzy go papież Franciszek mszą świętą. Następnie w diecezjach na całym świecie proces otworzą biskupi w dniu 17 października. Pierwszym etapem procesu są konsultacje z „Ludem Bożym” w diecezjach; drugim konsultacje biskupów na szczeblu kontynentalnym. Wreszcie, w październiku 2023 roku, zbierze się w Rzymie zgromadzenie biskupów, które zakończy formalny etap Procesu Synodalnego. Wtedy otwarty zostanie bezterminowy okres implementacji jego postanowień, sugestii oraz intuicji. Bezterminowy, bo jak mówią organizatorzy procesu, Kościół ma przekształcić swój sposób bycia na synodalny już na trwałe.

O szansach i zagrożeniach, jakie niesie ze sobą nadchodzący, nowy Synod papieża Franciszka będą debatować goście specjalni klubu „Polonia Christiana” w Krakowie: Tomasz Rowiński (magazyn „Christianitas”) oraz Paweł Chmielewski (portal PCh24.pl). Spotkanie poprowadzi Tomasz D. Kolanek (koordynator klubu „Polonia Christiana” w Krakowie).

Wesprzyj nas już teraz!

 

Termin: 30 września (czwartek) 2021
godzina 18.00

Miejsce: sala konferencyjna hotelu Miodosytnia
ul. Świętego Wawrzyńca 6, Kraków

Temat debaty: „Synod o Synodalności.
Szanse i zagrożenia dla Kościoła”

 

Wstęp Wolny!

Serdecznie Zapraszamy!

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(3)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez