18 października 2021

Terroryści wkraczają na Litwę z imigrantami. Pokonują granicę z Białorusią

(Zdjęcie ilustracyjne Źródło: YouTube / Delfi)

Litewskie służby specjalne podały, iż dziesięć osób, które nielegalnie weszły do tego kraju z Białorusi należy do organizacji terrorystycznych. Kilka z tych osób zostało już deportowanych.

O terrorystach, którzy weszli na Litwę wraz z imigrantami, poinformował media Laurynas Kasčiūnas, przewodniczący parlamentarnego Komitetu Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Litwy. „Ujawniono 10 osób, które trafiły na Litwę nielegalnie. Są one związane z organizacją lub grupą terrorystyczną” – powiedział  przewodniczący. Dodał też, że kolejnych dziesięć osób jest sprawdzanych pod kontem przynależności do organizacji terrorystycznych. Prawdopodobnie również oni zostaną deportowani.

Osoby uznane przez Litwinów za terrorystów należą do różnych organizacji terrorystycznych. Deportowani Czeczeni, należeli do islamskich kaukaskich grup terrorystycznych. Obywatel Kamerunu do terrorystycznej organizacji Boko Haram. Deportowany został też obywatel Iraku związany z, mającą na koncie wiele zamachów, Partią Robotniczą Kurdystanu. 

Wesprzyj nas już teraz!

Od początku lata na litewsko-białoruskim pograniczu trwa wspierany przez reżim w Mińsku kryzys migracyjny. Granicę przekroczyło nielegalnie już ponad 4,1 tysiąca osób. Obecnie napór imigrantów na granicę białorusko – litewską znów wzrósł.

Wielu osobom, które nielegalnie weszły z Białorusi na Litwę udaje się wjechać do Polski. Uciekają one z litewskich ośrodków dla uchodźców, a potem są przewożone do Polski i dalej na Zachód przez przemytników. Ostatnio funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Sejnach zatrzymali 12 cudzoziemców za przekroczenie polsko-litewskiej granicy wbrew przepisom. Zatrzymano również 4 osoby, które pomagały im w nielegalnym przekroczeniu granicy. Zatrzymani cudzoziemcy to obywatele Syrii, którzy wcześniej przekroczyli nielegalnie granicę litewsko-białoruską. Kolejna duża grupa obywateli Syrii została zatrzymana kilka godzin później w miejscowości Hołny Majera koło Sejn.

Polskim służbom nie udaje się zatrzymać wszystkich imigrantów. Jak podała niemiecka policja federalna, od sierpnia br. nowym szlakiem migracyjnym przez Białoruś, a następnie Polskę, do Niemiec nielegalnie przybyło już ponad 4300 migrantów. Najbardziej dotkniętymi nową falą migracji niemieckimi landami są Brandenburgia, Saksonia i Meklemburgia-Pomorze Przednie. Ośrodki dla imigrantów są już tam pełne.

Źródła – belsat.eu, delfi.pl

Adam Białous  

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(1)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez