20 maja 2021

Unijny program paszportów szczepionkowych rusza od lipca

(Fot. Pixabay)

Paszporty covidowe będą funkcjonować na obszarze Unii Europejskiej począwszy od początku lipca. To efekt uzgodnień zawartych w czwartek pomiędzy państwami członkowskimi oraz europarlamentem.

 

„Zielone światło dla unijnego certyfikatu cyfrowego covid. W sam raz na letnie wakacje od 1 lipca” – oznajmiła w mediach społecznościowych Ana Ascencao e Silva, rzecznik portugalskiej prezydencji UE.

Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnik ds. programu wyszczepiania powiedział, że paszporty wydawane będą w formie aplikacji telefonicznych, zawierających dane na temat szczepień, przebytej choroby covid-19 i statusu ozdrowieńca bądź też testu.

Pilotażowy program certyfikatowy rozpoczął się już w czwartek i ma potrwać do 25 maja.

To jest rozwiązanie unijne i do niego wchodzi część krajów Unii – oznajmił minister Dworczyk. – Na początku nie wejdą wszyscy zainteresowani do tego systemu, natomiast szczegóły w najbliższych dniach na pewno przedstawi Ministerstwo Zdrowia, bo ono prowadzi ten program – dodał.

Obecnie można pobierać zaświadczenia o przyjęciu eksperymentalnego zastrzyku przeciwko covid-19 na Internetowych Kontach Pacjenta.

 

Źródło: interia.pl

RoM

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(15)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy