22 listopada 2020

USA: Zwycięstwo w wojnie o ochronę życia. Eugenika w stanie Tennessee w odwrocie

Federalny Sąd Apelacyjny w Stanach Zjednoczonych orzekł, że stan Tennessee może zakazać aborcji eugenicznej dzieci z zespołem Downa. Orzeczenie wskazuje też, że nie można zabić dziecka ze względu na jego rasę lub płeć. Wyrok oznacza dla republikańskiego gubernatora Tennessee, Billa Lee, zwycięstwo w bitwie – choć nie wojnie – o ochronę życia.

 

W czerwcu tego roku gubernator stanu Tennessee, Bill Lee, podpisał ustawę zakazującą mordowania dzieci nienarodzonych w kilku sytuacjach. To między innymi wykrycie przez lekarza bicia serca dziecka: medyk musi przed aborcją wykonać badanie USG i jeżeli urządzenie wykryje bicie dziecka, nie może go zabić. Co więcej, ustawa zakazała też mordowania dzieci z powodu ich rasy lub płci oraz ze względu prognozowanej niepełnosprawności, takiej jak zespół Downa.

 

Ustawę zaskarżyły do sądu organizacje proaborcyjne, w tym Planned Parenthood. Z tego powodu, choć prawo zostało podpisane, lokalny sąd wydał nakaz jego czasowego wstrzymania. Aborcjoniści ubolewali, że ustawa gubernatora Lee oznacza w istocie zakaz niemal wszystkich aborcji w Tennessee. Lokalny sąd przyznał im rację, powołując się na orzecznictwo amerykańskiego Sądu Najwyższego.

 

Jednak w związku z decyzją Federalnego Sądu Apelacyjnego stan Tennessee może zakazać aborcji z powodu zespołu Downa, rasy lub płci dziecka. W życie nie weszły jednak wciąż zapisy dotyczące zakazu aborcji w przypadku wykrycia w badaniu USG bicia serca dziecka.

 

„Każde życie jest cenne i i każde dziecko ma wrodzoną godność ludzką” – napisał w odpowiedzi na orzeczenie sądu gubernator Lee. „Nasze prawo zakazuje aborcji ze względu na rasę, płeć czy diagnozę zespołu Downa u dziecka. Decyzja sądu uratuje wiele żyć. Ochrona najbardziej wrażliwych obywateli Tennessee jest warta tego, by o nią walczyć” – dodał.

 

Aborcjoniści nie chcą się jednak poddać. Znów skierowali sprawę do sądu i mają nadzieję, że przepisy zostaną wkrótce ponownie zablokowane i mordowanie chorych dzieci stanie się w Tennessee ponownie legalne.

 

Źródło: LifeSiteNews.com

 

Pach

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie